Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


11:40, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
11:33, 07 Aralık 2017 Perşembe

  • Paylaş
Sırbistan Kosova'ya karşı özel tim kuracak
Sırbistan Kosova'ya karşı özel tim kuracak

Sırbistan Genel Kurmay Şefi, güneyindeki Kosova karşısında kendini güvenli hissetmek için yeni özel tim oluşturacağını açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sırbistan’da güvenliğin en büyük tehlikesi olarak görülen Kosova için ülkede özel tim oluşturma kararı alındı.

Sırbistan Genel Kurmay Başkanı General Lubişa Dikoviç, Sırbistan’ın krizler durumuyla karşılaşılması için özel timleri kuracağını bildirdi. Belgrat’ın “Veçernje Novosti” gazetesine verdiği demecinde Dikoviç, ”Biz, iyi eğitilmiş ve tüm güvenlik zorluklarıyla güçlüce yüzleşebilen etkili bir askeri timini kuracağız” şeklinde konuştu.

Kosova Haber'de yer alan habere göre, özel durumlar için özel timler kurulacağını, Sırp ordusunun, tüm tehdit ve tehlikeler karşısında Sırp vatandaşlarını korumak için her zaman hazır olacağını demecinde ifade eden General Dikoviç, Sırbistan’ın güvenliği açısından en büyük tehlikenin, Kosova’nın çözümlenmemiş statüsü ve tek taraflı bağımsızlığını ilan etmesinin teşkil ettiğine dikkat çekti.

Kosova kuzeyi Sırbistan tarafından “kurulu bir bomba” olarak değerlendiriliyor. İlgili Konular kosova sırbistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş