Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:13, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
15:49, 25 Ağustos 2017 Cuma

  • Paylaş
Eski TRT spikeri Mesut Mertcan hayatını kaybetti
Eski TRT spikeri Mesut Mertcan hayatını kaybetti

Mesut Mertcan, Adana'da kaldığı huzurevindeki odasında ölü bulundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Eski TRT spikerlerinden Mesut Mertcan (71), hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki odasında Mertcan'ı kontrol eden görevliler, hareketsiz yattığını fark etti.

Görevliler, durumu hemen kurum doktoruna bildirdi. Odaya gelerek Mercan'ı muayene eden doktor, öldüğünü tespit etti.

Mertcan'ın son iki yıldır Adana'da huzurevinde kaldığı öğrenildi.

Bir süredir sağlık sorunları yaşayan ve televizyon dünyasının unutulmaz isimlerinden olan eski TRT spikeri Mesut Mertcan'ın (71) hayatını kaybetmesine ilişkin, Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi doktoru Ethem Şahin, "Uzun süredir devam eden şeker hastalığı, depresif bozukluk ve dün ortaya çıkan yaygın zona rahatsızlığı nedeniyle çoklu organ sistemi yetersizliği sonucu yaşamını yitirmiştir. En son vefatından yarım saat önce kendisini gördüm. Zaman zaman sigara içmesinden şikayet ediyordum ve bırakmasını telkin ediyordum. Aramızda en son bu konuda bir sohbet geçti. Ama o bizi çok fazla dikkate almıyordu. Son zamanlarda ziyaretine gelen sanatçı arkadaşları oluyordu. Bu konuda mutluydu. Onun dışında içine kapanık ve geçmiş günlerini arar vaziyette kalıyordu." diye konuştu.

"DİPTEYİM"

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Hayta da Mertcan'ın 1 Ekim 2015 tarihinde kurumlarına geldiğini ifade etti.

Bugün sabah 10.00 sıralarında kurumda kalanların odasını gezerken Mertcan ile de görüştüğünü aktaran Hayta, "Rahatsızlığının biraz daha nüksettiğini söyledi. Geçen hafta da 'dipteyim' kelimesini kullandı. Son bir ay içerisinde özel bir hastanede gerekli kontrolleri yapılmıştı. Daha önce kendisiyle İstanbul'a bir ödül törenine birlikte gittiğimizde Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşme talebi vardı. Ben de şifahi olarak genel müdür yardımcılarımıza bu talebi iletmiştim." dedi.

Bu arada, huzurevinden alınarak Asri Mezarlık morguna kaldırılan Mesut Mertcan'ın cenazesi, yarın ikindi namazının ardından, Akkapı Mezarlığı'nda toprağa verilecek.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş