Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:26, 23 Nisan 2018 Pazartesi
10:45, 04 Ekim 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Kazakistan'da Astana Medya Haftası Etkinliği başladı
Kazakistan'da Astana Medya Haftası Etkinliği başladı

Kazakistan Enformasyon ve Haberleşme Bakanı Abayev, "Kazakistan'da temsilcilikleri bulunan TRT ve AA’nın, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesinde önemli köprü olacağından eminim" dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kazakistan Enformasyon ve Haberleşme Bakanı Dauren Abayev, Astana Medya Haftası etkinliğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada,  "Kazakistan'da temsilcilikleri bulunan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Anadolu Ajansının (AA), iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesinde önemli bir köprü olacağından eminim." ifadelerini kullandı.

Abayev, başkent Astana'daki Kazmedia binasında düzenlenen Astana Medya Haftası etkinliğinin açılış törenine katıldı.

Etkinliğe katılan yapım şirketlerinin stantlarını gezen Abayev, yaptığı açıklamada, Medya Haftası'nın basın alanındaki ilişkilerin bölgesel ve uluslararası düzeyde gelişmesine ivme kazandıracağını belirtti.

Kazakistan ile Türkiye'nin basın alanındaki ilişkilerine değinen Abayev, "Türkiye'nin televizyon ve ajanslarıyla iş birliği yapmaya her zaman hazırız. Kazakistan'da temsilcilikleri bulunan TRT ve Anadolu Ajansının iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesinde önemli köprü olacağından eminim.” ifadelerini kullandı.

Medya Haftası'na yerli ve yabancı televizyon kanallarının yanı sıra 90 yapım şirketi katılıyor.İlgili Konular Astana Kazakistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş