Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:24, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
10:35, 05 Eylül 2017 Salı

  • Paylaş
Özbekistan'da kabinede değişiklik
Özbekistan'da kabinede değişiklik

Cumhurbaşkanı Mirziyayev, yeni Savunma ve İçişleri bakanlarını atadı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan'da Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyayev, yeni Savunma ve İçişleri bakanlarının atamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından imzalanan kararnameyle, 2008 yılından bu yana Savunma Bakanı olarak görev yapan Kabul Bediyev görevinden alınarak, Özbekistan Silahlı Kuvvetleri Akademisi Komutanlığına getirildi.

Cumhurbaşkanı tarafından imzalanan bir diğer kararnameyle, ocak ayından bu yana İçişleri Bakanı olarak görev yapan Abdusalom Azizov da Savunma Bakanı oldu.

Bu arada 2012'den bu yana Harezm İl Valiliği yapan Polat Babacanov, Abdusalom Azizov'un yerine yeni İçişleri Bakanı olarak görevlendirildi.

Özbekistan Silahlı Kuvvetleri Akademisi Komutanı Pavel Ergaşev da Mirziyayev'in yayımladığı kararnameyle, Savunma Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Güney-Batı Askeri Bölge Komutanı oldu.

Cumhurbaşkanı Mirziyayev tarafından ağustos sonunda imzalanan kararnameyle, Başbakan Yardımcısı Uluğbek Rozikulov görevinden alınarak Özbekistan Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilirken, onun yerine Nadir Atacanov Başbakan Yardımcısı olmuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş