Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


15:37, 24 Nisan 2018 Salı
09:43, 04 Ocak 2018 Perşembe

  • Paylaş
Özbekistan'da hac prosedürü değişti
Özbekistan'da hac prosedürü değişti

Özbekistan'da hac prosedürü değişerek ilk şart olarak daha önce hiç gitmemiş olmak maddesi getirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan'da Bakanlar Kurulunun 28 Aralık 2017 yıl 1031 sayılı Kararı uyarınca Hac ve Umre faaliyetlerinin organizasyonu ve yürütülmesine ilişkin Yönetmenlikte değişiklik yapıldığı bildirildi.

Ozodlik radyosunun haberine göre, hac yapmak isteyenlerin daha önce bu ibadeti yapmamış olmaları gerekir. Önceki kurallara göre, son 5 yılda hacca gitmemiş olması gerekirdi. Yeni yönetmeliğe göre ayrıca, mahallelerde hacı adaylarını seçecek çalışma grupları oluşturulacak.

Hacı aday listeleri ilgili bölgenin camileri ve kendi yönetim organlarında ilan edilecek ve 15 gün içerisinde kamu görüşü öğrenilecek. Çalışma gruplarının, adaylarla ilgili itirazları 5 gün içinde inceleyip yönetime rapor vermesi gerekecek.

Haberde Suudi Arabistan'ın 2018 yılında Özbekistan için Umre kotasını iki katına çıkartarak 10 bin kişiye yükselttiği de belirtildi.İlgili Konular Özbekistan hac 2018
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş