Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


15:37, 24 Nisan 2018 Salı
10:28, 05 Ocak 2018 Cuma

  • Paylaş
Özbekistan, bu yıl elektronik vize sistemine geçmeyi planlıyor
Özbekistan, bu yıl elektronik vize sistemine geçmeyi planlıyor

Özbek yetkililer, bu sene elektronik vize sistemine geçmek için gereken özel yazılım geliştirme ve mevcut biyometrik pasaport sisteminin altyapısını kullanarak sistemi "Elektronik vize" test çalışmalarını bu yaz tamamlamayı planlanıyor.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan hükümetinin ülkeyi ziyaret etmek isteyen yabancılara yönelik vize işlemlerini kolaylaştırmak için elektronik giriş vize (E-Visa) sistemine geçmeyi planladığı açıklandı.

Günümüzde elektronik vizeleri sistemi birçok ülkede uygulanıyor. Örneğin, Azerbaycan ve Gürcistan'da bu sistem deneyimlenerek başarı ile yürütüldü. Özbek hükümeti de onların deneyimlerinden yararlanmak istiyor.

Özbekistan turizmi geliştirilme Devlet Komitesindeki bir kaynağa göre, yetkililer bu sene elektronik vize sistemine geçmek için gereken özel yazılım geliştirme ve mevcut biyometrik pasaport sisteminin altyapısını kullanarak sistemi "Elektronik vize" test çalışmalarını bu yaz tamamlamayı planlanıyor.
Elektronik vize almak için yapılan ödemeler Visa ve MasterCard gibi uluslararası ödeme sistemleri üzerinden yapılacak.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş