Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:59, 22 Mayıs 2018 Salı
14:13, 12 Şubat 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Rusya yeni füzesini Kazakistan'da test etti
Rusya yeni füzesini Kazakistan'da test etti

Rusya Savunma Bakanlığı, hava savunma sistemine ait geliştirilmiş yeni bir füzenin testinin bugün Kazakistan'ın Sarı-Şagan askeri poligonunda yapıldığını bildirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya, hava savunma sistemine ait geliştirilmiş yeni füzeyi Kazakistan’da bulunan Sarı-Şagan askeri poligonunda test etti.

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, hava savunma sistemine ait geliştirilmiş yeni füzenin başarıyla test edildiği belirtildi.

Testin, Kazakistan’daki Sarı-Şagan askeri poligonunda yapıldığı ifade edilen açıklamada, menzil, hassasiyet ve operasyon ömrüyle yeni füzenin ilgili taktik ve teknik özelliklerinin, günümüz silahlarına kıyasla önemli oranda üstün olduğu iddia edildi.

Açıklamada, yeni geliştirilmiş hava savunma füzesinin, yeni nesil kıtalar arası balistik füzelerin kullanılması dahil tekli ve çoklu saldırıları engelleyebildiği kaydedildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş