Kazakistan'da askeri televizyon kanalı teklifi | Orta Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:53, 20 Haziran 2018 Çarşamba
10:19, 08 Mart 2018 Perşembe

  • Paylaş
Kazakistan'da askeri televizyon kanalı teklifi
Kazakistan'da askeri televizyon kanalı teklifi

Kazak milletvekili askeri televizyon kanalı oluşturmayı teklif etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kazakistan Meclisi milletvekili Bakhytbek Smagul 7 Mart'ta mecliste yaptığı konuşmasında askeri televizyon kanalı oluşturulmasını teklif etti.

Smagul, teklifini verdiği askeri kanalda “Ordunun 100 yeni yüzü” projesi çerçevesinde bir dizi programlar yapılarak, askerlerin kahramanlıkları, başarıları ve vatanları için yaptıkları hizmetlerin anlatılmasını istedi.

Bakhytbek Smagul şu anda ordu faaliyetleri hakkında gösterilmekte olan program ve dizilerin gençlerin dikkatini çekmediğini de kaydederek, “Genç kuşakların ve vatandaşlarının askeri-yurtseverlik eğitimi, onların ülkelerinden gurur duyması ve anavatanlarını savunmaya hazır olmaları için yeni bir bakış oluşturulması lazım. Bu bağlamda ben Başbakan Bakytzan Sagintayev'den Kazakistan’da bir askeri televizyon kanalı oluşturulmasını rica ediyorum" dedi.

 İlgili Konular Kazakistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş