Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:56, 20 Nisan 2018 Cuma
14:25, 06 Nisan 2018 Cuma

  • Paylaş
Tacikistan ve Suudi Arabistan'dan ortak İş Konseyi
Tacikistan ve Suudi Arabistan'dan ortak İş Konseyi

Tacikistan ve Suudi Arabistan’ı ortak sermaye fonu ve İş Konseyi kurmayı planlıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nisan ayı başlarında Suudi Arabistan'ın Riyad şehrinde biraraya gelen Suudi Arabistan ve Tacikistan heyetleri Ortak Sermaye Fonu ve İş Konseyi kurma yolunda ilk adımlarını attı.

Asia Plus haber ajansında yer alan bilgiye göre, Riyad'da biraraya gelen iki ülke heyeti "Ticaret-Ekonomi ve Bilim-Teknik İşbirliği” Komisyonunun ikinci toplantısını yaptı.

Taraflar işbirliği konularının tartışılması sırasında iki ülke arasında var olan potansiyelden geniş çapta yararlanılması gerektiğini vurguladı.

Tacikistan Dışişleri Bakanlığı bilgilendirme servisinden verilen habere göre, iki ülke heyetlerinin katıldığı toplantıda ortak olarak Yatırım Fonu ve İş Konseyi kurulması önerildi. İlgili protokol Ortak Komisyonun çalışmaları sonunda imzalandı.

2 ve 3 Nisan tarihlerinde Riyad ve Cidde şehirlerinde iki ülke temsilcilerinin katılımıyla ayrıca iş forumu da düzenlendi.İlgili Konular tacikistan Suudi Arabistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş