Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:50, 20 Nisan 2018 Cuma
11:58, 09 Nisan 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Özbekistan’da Hac seferi ücreti belli oldu
Özbekistan’da Hac seferi ücreti belli oldu

Bu yıl Hac için Suudi Arabistan'a gidecek olan Özbek Hacı adaylarının ödeyeceği rakam belli oldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan Dini İdaresi basın servisi 2018 Hac sezonuna yönelik harcamalar ile ilgili kişi başına 38 milyon Özbek Somu, yani 4 bin 668 dolar fiyat belirledi.

Özbekistan Resmi haber ajansı bu yılki Hac için adayların 25 Nisan'a kadar çeşitli hastalıklara karşı aşılanacağını bildirdi. Hac mevsimi sırasında Özbek hacılara hizmet vermek üzere 230 kişilik bir grup seferber edilecek.

Mevcut yıldan başlayarak Özbekler son 5 yılda ikinci defa Hacca gidemeyecek. Umre' ye gitmek isteyenler için ise son iki yıl içinde hiç Umre'ye gitmemiş olma şartı belirlendi.

Geçen yıl, Özbekistan'dan Hacca gidenlerin sayısı yaklaşık yüzde 40 artarak 7 bin 200 kişiye ulaşmıştı. Özbekistan Dini İdaresi bu sayının her geçen yıl artacağını bildirdi.

Rus RIA Novosti ajansı, Özbekistan yetkililerinin Suudi Arabistan hükümeti ile anlaşarak 2018 yılında ülkeden Hacca gidenler sayısının 10 bin olacağını belirtmişti.İlgili Konular umre hac 2018 Özbekistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş