Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:02, 20 Nisan 2018 Cuma
12:08, 09 Nisan 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Tacikistan'dan yabancı kültürlere karşı milli kıyafet mücadelesi
Tacikistan'dan yabancı kültürlere karşı milli kıyafet mücadelesi

Tacikistan Kültür Bakanlığı yabancı kültürlerin kıyafet tarzının ülkede yayılmasını önlemek için daha önce kadınlar için yaptığı kıyafet düzenlemesini şimdi erkekler için de yapacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Tacikistan Kültür Bakanlığının ülkede erkekler için giyimler önerisini yayınlayacağı bildirildi.

Kültür Bakanlığı'nın bu önerileri içeren kitabı ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Bu önerilerde Tacik erkeklerin iş yerinde, okulda, düğünlerde, tatilde ve benzeri yerlerde giymesi tavsiye edilen giysiler hakkında talimatlar içereceği düşünülüyor.

Kitabın amacının yabancı kültürlere ait giyinme şekillerine karşı ülkenin milli özelliklerimi korumak olduğu belirtildi. 

Kültür Bakanlığı daha önce Cumhurbaşkanlığı Ofisi ve Kadın ve Aile İşleri Komisyonu ile birlikte bayanlar için giyim önerileri içeren bir kitap yayınlamıştı. Bu kitap 7 ile 70 yaş arasındaki kızlar ve kadınlar için kıyafet örneklerini içeriyordu. Ayrıca kitapta giyilmesi yasak olan elbiseler hakkında da bir bölüm bulunuyordu.

 

 İlgili Konular kıyafet tacikistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş