Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:45, 20 Nisan 2018 Cuma
12:20, 12 Nisan 2018 Perşembe

  • Paylaş
Özbekistan'da Cuma günü "Arabasız gün" ilan edilebilir
Özbekistan'da Cuma günü

Özbekistan hükümeti sağlıklı yaşamı teşvik ve doğayı koruma kapsamında Cuma günlerini "Arabasız gün" olarak ilan etmeye hazırlanıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan meclisinde Cuma günleri “Arabasız gün” uygulamasının başlatılması için yeni yasa tasarısı görüşülmeye başladı.

“Arabasız gün” konusu mecliste ‘2018-2022 yılları arası ülkede karayolu güvenliğini artırma taslağı’ görüşmeleri kapsamında dile getirildi.

Teklifin içeriğinde Cuma günleri insanların motorlu araç kullanımını azaltılarak bisiklet kullanımı teşviki, sağlıklı yaşam ve doğayı koruma etkinlikleri yapılması önerildi.

Ülkede hem toplumsal hem yönetimsel değişikliklerin Kerimov sonrası hız kazandığı son dönemlerde bu tür yeni yasalar ile toplum sağlıklı yaşama yönlendirilirken aşırı motorlu araç kullanımının doğaya verdiği zayiat da en aza indirilmeye çalışılıyorİlgili Konular arabasız gün Özbekistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş