Türkmenistan Hükümetinden pasaport affı | Orta Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:50, 19 Haziran 2018 Salı
Güncelleme: 13:16, 08 Haziran 2018 Cuma

  • Paylaş
Türkmenistan Hükümetinden pasaport affı
Türkmenistan Hükümetinden pasaport affı

Türkmenistan Hükümeti, göç yasalarını ihlal eden vatandaşlara af getirecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkmenistan Hükümetinin göç mevzuatını ihlal eden vatandaşlar için af hazırlığında olduğu belirtildi. Affın kapsamının ülke dışında bulunan vatandaşlardan biyometrik pasaportları zamanında alamayan Türkmen göçmenleri olduğu bildirildi. 

Azatlyk radyosu Türkmen hizmetinin kaynaklarından 6 Haziran tarihinde verilen bilgiye göre, gönüllü olarak vatanlarına geri dönen göçmenler bu af konusu sorumluluktan muaf olacaklar.

Haberde ülkenin büyük şehirlerinde göç hizmeti görevlilerinin güvenlik kurumlarıyla birlikte bu konuda insanlarla toplantılar düzenlediği bildirildi.

2013 yılından dolaşımda olan biyometrik pasaportlar, Türkmen vatandaşlarının ülkeyi terk edip geri dönebileceklerini sağlayan tek belgedir. Bundan önce kullanılan ve biyometrik verileri içermeyen eski pasaportlar şu anda sadece ülke içinde seyahat için kullanılmaktadır.

 İlgili Konular Türkmenistan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş