Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


18:01, 17 Ocak 2018 Çarşamba
Güncelleme: 16:31, 06 Temmuz 2012 Cuma

  • Paylaş
Arap Baharı'ndan Suriye'de iç savaşa!
Arap Baharı'ndan Suriye'de iç savaşa!

Tunus'la başlayan Arap Baharı, Suriye'de artık bir iç savaşa dönme sinyalleri veriyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Dünya Bülteni Araştırma Masası Arap Baharından bir krize sürüklenen Suriye'deki gelişmeleri ele alan bir dosya hazırladı.

Suriye'deki gelişmelerin stratejik ve siyasi boyutunun yanı sıra uluslararası dengeler açısından da ne anlama geldiğinin anlaşılmasına katkıda bulunacak bu çalışma ezberlerin dışına çıkan yaklaşım sunuyor. İbrahim Tığlı'nın Dünya Bülteni'nde yayınlanan makalelerden derlediği dosya krize farklı açılardan bakma imkanı veriyor.

Dünya Bülteni Genel Yayın Yönetmeni Akif Emre'nin bir makalesi ile başlayan çalışmada 24 makale yer alıyor. Akif Emre "Bu kez müdahaleyi isteyen Şam" başlıklı Suriye'nin Türk uçağını düşürmesi sonrası süreci değerlendirdiği yazısında bir yıldan fazla bir süredir devam eden Suriye'deki muhalif isyanın ardından Türkiye'nin adeta Batılı ülkeler tarafından olayın içine itilmek istendiğini belirterek Batılı ülkelerin Rusya'yı karşılarına almak pahasına muhalifler için savaşa girmeye niyetinin olmadığını, artık muhaliflerin de fark ettiğini ifade ediyor.

Dosyada ayrıca Tarık El Humeyid, Mustafa Özcan, Jeffrey White, Adam Garfinkle, Kofi Annan, Rami G. Huri, Henry Kissinger, Michel Chossudovsky, Abdülilah Belkaziz, Aleksandr Anatoyeviç Hramçihin, Alex Vatanka, Joshua W. Walker, Sami Mubayed, Ali el Abdullah, Subhi Hadidi, Ureyb er Rantavi, Sinan Özdemir ve Ertuğrul Aydın'ın birinci yılını dolduran Suriye krizini farklı açılardan ele alan makaleleri bulunuyor.

DOSYA İÇİN TIKLAYINIZYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş