İsrail, Batı Şeria'da geniş çaplı çalışmalar planlıyor | İsrail | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:06, 22 Haziran 2018 Cuma
13:43, 10 Kasım 2016 Perşembe

  • Paylaş
İsrail, Batı Şeria'da geniş çaplı çalışmalar planlıyor
İsrail, Batı Şeria'da geniş çaplı çalışmalar planlıyor
Foto: Arşiv

İsrail Enerji, Altyapı ve Su Kaynakları Bakanı Steinitz, "Trump’ın başkan seçilmesi, hükümete Batı Şeria'da yerleşim birimi inşa faaliyetlerini genişletme imkanı sağlayacak" dedi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Enerji, Altyapı ve Su Kaynakları Bakanı Yuval Steinitz, İsrail kamu radyosunda yer alan açıklamasında, "Trump'ın seçimleri kazanmasının ardından bakanlık Batı Şeria'da geniş çaplı çalışmalar yapmayı planlıyor. Trump’ın başkan seçilmesi ve İsrail yanlısı açıklamaları, hükümete yerleşim birimi inşa faaliyetlerini genişletme imkanı sağlayacak." ifadelerini kullandı.

İsrailli yetkililer, dün, Trump'ın kazanmasının ardından sonuçtan memnun olduklarına dair açıklamalarda bulunmuştu.

NETANYAHU: TRUMP, İSRAİL'İN GERÇEK DOSTUDUR

Başbakan Binyamin Netanyahu, yaptığı yazılı açıklamada, "ABD ile İsrail arasında ortak çıkar ve değerler üzerine inşa edilen güçlü bir ilişki olduğunu belirterek, "Trump, İsrail'in gerçek dostudur. Bölgenin güvenliği, istikrarı ve barışı için birlikte çalışacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Eğitim Bakanı Naftali Bennett, Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber Filistin Devleti'nin kurulmasına dair umutların son bulduğunu vurgulayarak, "Filistin Devleti dönemi sona erdi." ifadelerine yer vermişti.

Adalet Bakanı Ayelet Shaked de Trump’ın seçilmesini ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması için bir fırsat olarak değerlendirmişti.

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, daha önce Manhattan'daki Trump Tower'da bulunan konutunda İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmüş ve başkan seçilirse Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağını belirtmişti.

 İlgili Konular İsrail trump
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş