Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:41, 21 Haziran 2018 Perşembe
17:17, 07 Aralık 2017 Perşembe

  • Paylaş
Kırgız televizyon kanalları, Azerbaycan uydusundan izlenebilecek
Kırgız televizyon kanalları, Azerbaycan uydusundan izlenebilecek

Azercosmos şirketinden bugün, 7 Aralık'ta yapılan açıklamada, beş Kırgız televizyon kanalının, Azerbaycan'ın ilk uydusu olan Azerspace-1 üzerinden yayına başladığı bildirildi.

Azercosmos şirketinden bugün yapılan açıklamada, beş Kırgız televizyon kanalının, Azerbaycan'ın ilk uydusu olan Azerspace-1 üzerinden yayına başladığı bildirildi.

Kırgızistan'dan yayın yapan söz konusu kanalların isimleri, "ON1 TV", "Kanal 7 TV", "TNT Asia TV", "RTV" ve "New TV" olarak aktarıldı.

Taraflar arasında yapılan anlaşma gereğince, Kırgızca ve Rusça dillerinde kamusal, siyasi, ekonomi, spor, müzik, eğlence ve kültür programları içeren Kırgız kanalları, Azerbaycan uydusu vasıtasıyla daha geniş bir alanda ve 11015/H/13000 frekansı üzerinden izlenebilecek.

8 Şubat 2013 tarihinde yörüngeye fırlatılan ve Azerbaycan'ın ilk haberleşme uydusu olan Azerspace-1, dijital yayın, internet erişimi ile veri aktarım hizmetleri, çoklu VSAT şebekeleri ve hükümet iletişim olanakları sağlıyor. Ayrıca Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, başkent Bakü'de gerçekleştirilen 23'üncü Azerbaycan Uluslararası Telekomünikasyon ve Bilgi Teknolojileri Fuarı olan Bakütel 2017'de aktarılan mesajında, yeni telekomünikasyon uydusunu yörüngeye fırlatmaya hazırlandıkları müjdesini katılımcılarla paylaşmıştı.

Kaynak: QHAİlgili Konular kırgızistan Azerbaycan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş