Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:28, 27 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 19:58, 10 Ocak 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani'den 'İdlib paylaşımı'
Katar Dışişleri Bakanı Al Sani'den 'İdlib paylaşımı'

Katar Dışişleri Bakanı Al Sani, Suriye rejiminin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yönelik saldırılarının, Suriye krizine yönelik siyasi çözümleri engellemeyi ve başarısız kılmayı amaçladığını belirtti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al SaniTwitter hesabından yaptığı açıklamada, "İdlib'de bombardıman sahneleri tekrarlanıyor. Suriye'deki krize yönelik her türlü siyasi çözümü engellemek ve zayıflatmak için argümanlar ortaya atılması, terörist gruplarla mücadele adı altında sivilleri ve muhaliflerin öldürülmesi tekrar ediyor." ifadelerini kullandı.

Suriyeli sivil savunma örgütü "Beyaz Baretliler"in verilerine göre, İdlib kentinde son üç haftadır devam eden yoğun hava saldırılarında 70 sivil hayatını kaybetti, 185'i yaralandı.

Suriye'nin kuzeyinde Türkiye sınırında yer alan İdlib ili, 4-5 Mayıs 2017'deki Astana toplantısında gerginliği azaltma bölgesi ilan edilmişti. Ancak rejim güçleri ve zaman zaman Rusya'nın ihlalleri devam etmişti.İlgili Konular idlib Al Sani Katar
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş