Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:15, 20 Haziran 2018 Çarşamba
14:20, 02 Ocak 2018 Salı

  • Paylaş
CHP'de 428 delege belli oldu
CHP'de 428 delege belli oldu

CHP'de, 3 Mayıs'ta başlayan takvim çerçevesinde bugüne kadar 45 ilde, 428 kurultay delegesi belirlendi. Partinin 36'ıncı Olağan Kurultayı öncesinde, gözler en çok delegenin belirleneceği İstanbul, Ankara ve İzmir il kongrelerine çevrildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 3-4 Şubat tarihlerinde Ankara'da yapılacak 36'ncı Olağan Kurultay öncesi, ilçe kongreleri tamamlandı. 

Adana, Denizli, Giresun, Şanlıurfa, Niğde, Düzce ve Bilecik'in de arasında yer aldığı 45 ilde kongrelerin yapıldığı CHP'de, bugüne kadar 428 kurultay delegesi belirlendi.

Partinin en yüksek karar organı olan kurultayda söz sahibi toplam bin 247 delege yer alacak.

CHP Genel Merkezinde, genel başkan ile kurmaylarını belirleyecek delegelerin seçimleri yakından takip ediliyor.

ANKARA VE İZMİR'DE HAFTA SONU VAR

En fazla delegeye sahip üç büyük ilden Ankara ve İzmir'de delege seçimleri bu hafta sonunda, 200'e yakın delegenin belirleneceği İstanbul'da da 13 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Bu arada, üç büyük kentte kongrelere sayılı günler kala il başkanlıklarına kimlerin aday olacağı hala merak konusu.

Ankara'da, İl Başkanı Adnan Keskin'in yeniden seçilmesine kesin gözüyle bakılırken, İzmir ve İstanbul'da ise aday arayışları devam ediyor.

İstanbul için genç, dinamik, sokağa hakim ve parti içinde bir gruba taraf olmayacak yeni bir isim arayışında olunduğu kaydediliyor.

 İlgili Konular Cumhuriyet Halk Partisi chp
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş