Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:13, 20 Haziran 2018 Çarşamba
11:06, 08 Ocak 2018 Pazartesi

  • Paylaş
MHP lideri Bahçeli'den 'Cumhurbaşkanlığı adaylığı' açıklaması
MHP lideri Bahçeli'den 'Cumhurbaşkanlığı adaylığı' açıklaması

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "MHP Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir, MHP'nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmayacaktır. " dedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  medyanın Ankara temsilcileriyle sohbet toplantısında bir araya geldi.

"SORUMLULUĞU YERİNE GETİRME GAYRETİ İÇİNDE OLABİLİRİZ"

Bahçeli, seçim ittifakı tartışmalarına ilişkin, şunları kaydetti:

"Seçim ittifakı iddiaları MHP olarak şu an AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey ile ittifak konusunda ve siyasetin geleceği konusunda herhangi bir görüşmemiz olmamıştır. Ancak kamuoyunda tartışılan konular, dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanının gündemine veya  bizim gündemimize de düşmektedir. Onun için bu konu, ileriki günlerde arzu ediliyorsa bir görüşme talebi olduğu takdirde görüşülür. Olmadığı takdirde biz inandığımız konular üzerinde görüşlerimizi tekrarlayarak, Türkiye'nin istikrarlı bir ortama kavuşması açısından yükleneceğimiz sorumluluğu yerine getirme gayreti içinde olabiliriz."

"İTTİFAKIN NASIL GERÇEKLEŞECEĞİNE DAİR MADDELERİN KONULMASI GEREK"

Bahçeli,"Bir ittifak olayı söz konusu olacaksa bu yasal olmalıdır. Yasal olmanın bugünkü imkanı nedir? Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin uygulamaya geçeceği süreç içerisinde çıkartılacak olan uyum yasalarından, seçim, siyasi partiler gibi kanunlar olacaksa o zaman siyasi partilere ittifak yapma imkanı, seçim sistemine de bu ittifakın nasıl gerçekleşeceğine dair maddelerin konulması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

"MHP'NİN BARAJ DİYE BİR SORUNU YOKTUR"

Bahçeli, seçim barajı tartışmalarına ilişkin, Sanki yeni kurulmuş 15 günlük parti barajı aşıyor, muhtemelen olabilecek, gelecekteki birtakım siyasi oluşumlar barajı aşabilecek ama MHP aşamayacak gibi ters bir yorum içine giriyorlar. Bu haksızlıktır. MHP'nin baraj diye bir sorunu yoktur." dedi.

"MHP ERDOĞAN'I DESTEKLEYECEK"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendiren Bahçeli, şöyle konuştu:

"MHP Cumhurbaşkanlığı adayı göstermeyecektir, MHP'nin genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmayacaktır. 7 Ağustos'ta başlatılan bir ruha MHP sadıktır. MHP Genel Başkanı Bahçeli: "MHP, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, Yenikapı ruhuyla hareket ederek Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı alır."

Bahçeli, "MHP, ittifak olursa ittifakla olmazsa kendi partisi olarak milletvekilliği seçimlerine girer." diye konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş