Yıldırım Gazze katliamı için ABD'yi suçladı | Politika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:39, 19 Haziran 2018 Salı
21:04, 20 Mayıs 2018 Pazar

  • Paylaş
Yıldırım Gazze katliamı için ABD'yi suçladı
Yıldırım Gazze katliamı için ABD'yi suçladı

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail'in Gazze'deki katliamına ilişkin, "Bu vahşete Amerikan yönetimi seyirci kaldı, seyirci kalmakla da kalmadı, teşvik de etti. 63 kardeşimizin katili, İsrail yönetimi olmakla beraber aynı zamanda ABD yönetimidir." dedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Bingöl Şehir Stadyumu'nda vatandaşlarla iftar programında bir araya geliyor.

İsrail'in Gazze'deki katliamını değerlendiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bu vahşete dünyanın efendisi olduğunu söyleyen Amerikan yönetimi seyirci kaldı, seyirci kalmakla da kalmadı, teşvik de etti. Dolayısıyla Filistin'de şehit edilen 63 kardeşimizin katili İsrail yönetimi olmakla beraber aynı zamanda Kudüs'e büyükelçiliği taşımada inat eden Amerikan yönetimidir."

BİNGÖL'E SÜT TESİSİ MÜJDESİ

Yıldırım, "Bingöl'e büyük bir süt entegre tesisi kuruyoruz. 700 milyon liradan fazla yatırım yapacak, 5 bin kardeşimize iş imkanı sağlayacak." dedi.

TERÖRLE MÜCADELE

Terör örgütü PKK ile mücadelenin kararlılıkla sürdüğüne dikkati çeken Yıldırım, "Hamdolsun sizin dik ve kararlı duruşunuz, hükümetimizin, devletimizin teröre karşı yürüttüğü amansız mücadele ile bu belayı ülkemizden defettik." diye konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş