Pakistan’da Ramazan yarın başlıyor | Dünyada Ramazan | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:44, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 19:34, 11 Ağustos 2010 Çarşamba

  • Paylaş
Pakistan’da Ramazan yarın başlıyor
Pakistan’da Ramazan yarın başlıyor

Sel felaketiyle boğuşan Pakistan'da, dünyanın bir çok ülkesinin aksine Ramazan yarın başlıyor.


Ubeydur Rahman - Dünya Bülteni / Lahor

Sel felaketle boğuşan Pakistan’da Ramazan’ın yarın başlanacağı bildirildi. Pakistan’ın Roit-e Hilal adındaki Komitesine göre hilal görüldü yarın Perşebe günü Pakistan halkı Ramazan ayının ilk orucu tutacak.

Müfti Münibur Rahman’ın başkanlığında düzenlenen komitenin Hilal görme sırasında ilk olarak Karaçi şehrinde hilal görüldü ardından da ülkenin diğer bölgelerden haber gelmeye başlandı. Bunu üzerine devlet tarafından oluşturulan hocalar kurulu tarafından resmi olarak Hilal’ın görüldüğünü ilan edildi.

Güvenilir kaynakların aktardığına göre, nüfüsünün dörtte biri selden hasar gören Pakistan bu Ramazan ayı hakkıyla geçiremiyecek. Selden dolayı hasar görenler Ramazan ayında hiç hazırlık yapamazken diğerleri de kardeşlerin acılarla ortak olmak için hazırladıkları gıda malzemelerin çoğunu hasar görenlere göndermişler. Bu sebeple bütün ülkede buruk ve acıklı Ramazan geçireceği bekleniyor.
 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş