Obama'dan Ramazan mesajı | Dünyada Ramazan | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:44, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 01:47, 12 Ağustos 2010 Perşembe

  • Paylaş
Obama'dan Ramazan mesajı
Obama'dan Ramazan mesajı

ABD Başkanı Barack Obama, "Müslümanlara en iyi dileklerimizi sunmak istiyoruz'' dedi.

 
ABD Başkanı Barack Obama, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla Müslümanlara hitaben bir mesaj yayımladı.

Obama, yazılı mesajında, ''Amerikan halkı adına, eşim Michelle Obama ve ben, Amerika ve dünya genelindeki Müslümanlara en iyi dileklerimizi sunmak istiyoruz'' dedi.

Mesajında, ''Ramadan Kareem (Ramazınınız mübarek olsun)'' ifadesini kullanan Obama, ''Ramazan'ın, dünyadaki Müslümanların, inançla birlikte gelen bilgelik ve rehberlik ve insanların birbirlerine ve tanrıya karşı sahip olduğu sorumluluk üzerine derinden düşündüğü, ailelerin birlikte toplandığı, dostların iftar yemeklerine ev sahipliği yaptığı ve yemeklerin paylaşıldığı bir zaman olduğunu'' belirtti.

''Ramazan'ın ayrıca, yoğun sadakat ve düşüncenin zamanı, Müslümanların gün içinde oruç tuttuğu ve gece dua ettiği, fırsatlar ve zenginliklerin her yerdeki insanlar için geliştirilmesi amacıyla diğerlerine destek sağladığı bir zaman olduğunu'' kaydeden Obama, ''Hepimiz şunu hatırlamalıyız k; inşa etmek istediğimiz dünya ve yapmayı istediğimiz değişiklikler, kendi kalplerimizde ve toplumlarımızda başlamalı'' dedi.

Obama, şöyle devam etti:

''Bu ritüeller bize, ortak sahip olduğumuz ilkeleri ve adalet, ilerleme, hoşgörü ve tüm insanların itibarının geliştirilmesinde İslam'ın rolünü hatırlatıyor. Ramazan, büyük çeşitlilik ve ırk eşitliğiyle bilinen bir inancın kutlaması. Ve burada ABD'de Ramazan, İslam'ın Amerika'nın her zaman parçası olduğu ve Amerikalı Müslümanların ülkemize olağanüstü katkılar yaptığının bir hatırlatıcısı. Ve bugün, Ramazan ayı başlarken dünya genelindeki 1,5 milyar Müslüman'a, ailelerinize ve dostlarınıza en iyi dileklerimi sunmak istiyorum.''

ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray'da hafta içinde bir iftar yemeğine ev sahipliği yapacağını da bildirdi.
 
 
Kaynak: AA

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş