Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:19, 18 Haziran 2018 Pazartesi
11:23, 06 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
TDV’den Malavi’ye Ramazan yardımı
TDV’den Malavi’ye Ramazan yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı, Ramazan yardımlarını 4 milyon Müslüman'ın yaşadığı Malavi’ye ulaştırdı.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Güney Afrika ülkelerinden, yaklaşık 4 milyon Müslüman'ın yaşadığı Malavi’ye kardeşlik elini uzattı.

Dünyanın 84 ülkesinde Ramazan programı gerçekleştiren Türkiye Diyanet Vakfı, Güney Afrika ülkelerinden Malavi'ye de Ramazan yardımı ulaştırdı.

TDV Hayri Hizmetler Yurt Dışı Uzmanı Selman Aktaş yaptığı açıklamada, Sahra Altı Afrika ülkelerinde toplam 20 bin kişiye Ramazan yardımı ulaştırdıklarını kaydetti.

Aktaş, Mozambik, Zimbabwe, Güney Afrika ve Botswana’da Ramazan programı gerçekleştirdiklerini, şimdiki programın ise Malavi’de olduğunu söyledi.

Bu ülkelerde toplamda 20 bin kişiye gıda kolisi dağıtıldığını, 2 bin kişilik de iyilik sofrası kurulduğunu belirten Aktaş, toplam yardımların 400 bin TL'yi  bulduğunu söyledi.

Malavi’de ise başkent Lilongwe'ye 4 saat uzaklıktaki Blantyre'de  400 aileye gıda kolisi dağıtıldığını ve 1000 kişilik iyilik sofrası kurulduğunu belirten Aktaş, bu yardımların sadece insani yardım faaliyeti olmadığını, Türkiye ve Afrika halkları arasında gönül köprüleri inşa ettiğini aktardı.

Kaynak: Bizim Haber MerkeziYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş