Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:21, 18 Haziran 2018 Pazartesi
18:04, 06 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Bereket Konvoyu Sırbistan’da 3 bin kişiyle iftar yaptı
Bereket Konvoyu Sırbistan’da 3 bin kişiyle iftar yaptı

Bayrampaşa Belediyesi tarafından organize edilen “Bereket Konvoyu”nun balkan yolculuğundaki 14. durağı Sırbistan oldu. Novipazar’da kurulan iftar sofrası 3 bin kişinin katılımıyla büyük ilgi gördü. Konvoyun bir sonraki durağı Bosna Hersek olacak.

Tam 14 yıldır Ramazan ayının manevi havasını Balkanlar’a taşıyan Bayrampaşa Belediyesi’nin “Kardeşlik sınır tanımaz” sloganıyla yola çıktığı Bereket Konvoyu’nun, bu yıl balkanlardaki on dördüncü durağı Sırbistan Novipazar oldu.  

Burada 3 kişilik iftar sofrası kuran konvoya bölgede yaşayan Müslümanlar büyük ilgi gösterdi. 

Novipazar’daki belediye meydanında düzenlenen programa Bayrampaşa Belediye Başkan Yardımcısı Naser Şimşek’in yanı sıra belediye meclis üyesi Münir Dinler, bürokratlar, din adamları ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sırbistan’dan Bosna Hersek’e hareket eden konvoy, iftar sofralarını 7 Haziran Perşembe günü de Kakanj’da kuracak.

KONVOYUN GÜZERGÂHI

Balkanları adım adım gezerek iftar sofraları kurmayı sürdüren Bereket Konvoyu’nun sonraki durakları şöyle:

7 Haziran Perşembe Bosna Hersek Kakanj, 8 Haziran Cuma Bosna Hersek Novi Travnic, 10 Haziran Pazar Sırbistan Belgrad, 12 Haziran Salı Bulgaristan Filibe, 13 Haziran Çarşamba Bulgaristan Kırcaali.

Kaynak: Bizim Haber MerkeziYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş