Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:02, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
16:51, 24 Ocak 2016 Pazar

  • Paylaş
Saraybosna'da Mısır eylemi
Saraybosna'da Mısır eylemi

Bosna Hersek Mısır Birliği Mısır'ın Saraybosna Büyükelçiliği binası önünde protesto gösterisi düzenlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır devriminin 5. yıl dönümü kapsamında, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da protesto gösterisi düzenlendi.

Bosna Hersek Mısır Birliği tarafından düzenlenen gösteride katılımcılar, başkentteki Mısır'ın Saraybosna Büyükelçiliği binası önünde toplandı.

"Herkes için demokrasi ve özgürlük", "Halkın isteği kazanacak, Mısır halkı özgür olacak" gibi dövizler ile Mısır'ın darbeyle görevinden alınan seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin fotoğrafı ve Mısır bayrakları taşıyan göstericiler, mevcut Mısır hükümetini protesto etti.

Bosna Hersek Mısır Birliği Başkanı Farid Ali Al Zayat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bugün Mısır yönetiminde olan askeri rejimin ülkeyi geriye götürdüğünü ifade ederek, "Ülke tamamen harap olmuş durumda, daha kötüsü olamazdı" dedi.

Mısır cezaevlerinde 55 masum insanın nedensiz yere tutulduğunu belirten Zayat, "Muhammed Mursi adil seçimlerle başa gelmiş ilk cumhurbaşkanıydı ve şimdi sebep gösterilmeden idama mahkum edilen devrik bir lider haline geldi" ifadesini kullandı.

Zayat, Mısır halkının özgürlükleri için mücadele etmeye devam edeceğini söyleyerek, ülkedeki siyaset ve eğitim gibi sistemlerin en alt seviyede olduğunu kaydetti.İlgili Konular mısır darbe
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş