Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:30, 21 Haziran 2018 Perşembe
Güncelleme: 18:38, 15 Kasım 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Frankfurt'ta 'Türkçe dersi' için imza kampanyası
Frankfurt'ta 'Türkçe dersi' için imza kampanyası

Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğunun de desteğiyle Türkçe’nin karne notuna etki edecek şekilde seçmeli yabancı dil dersi olarak okutulması için imza kampanyası başlatıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğunun da desteğiyle Hessen eyaletindeki okullarda Türkçe’nin karne notuna etki edecek şekilde seçmeli yabancı dildersi olarak okutulması için imza kampanyası başlatıldı.

Başkonsolosluktan yapılan açıklamada, "Hessen eyaletindeki okullarda Türkçenin karne notuna etki edecek şekilde seçmeli yabancı dil dersi olarak okutulması için, başkonsolosluğumuzca da desteklenen 'Hessen Yabancı Dil Girişimi' tarafından bir imza kampanyası başlatılmıştır." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, vatandaşların, başkonsolosluk binasında örneği bulunan dilekçeyi imzalayarak veya internet üzerinden "goo.gl/Pf6sym" adresindeki dilekçeye onay vererek kampanyaya destek olmalarından memnuniyet duyulacağı kaydedildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş