Şeb-i Arus İstanbul’da | Kültür Sanat | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:50, 24 Haziran 2018 Pazar
18:35, 04 Aralık 2013 Çarşamba

  • Paylaş
Şeb-i Arus İstanbul’da
Şeb-i Arus İstanbul’da

İstanbul, bu yıl Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin ölüm yıldönümü olan Şeb-i Arus törenlerine ev sahipliği yapacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Geçtiğimiz yıl çok geniş bir katılımla ilki düzenlenen Şeb-i Arus İstanbul etkinliklerinin ikincisi, 13 Aralık Cuma akşamı Ülker Sports Arena’da gerçekleştiriliyor.

Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin 740’ıncı ölüm yıldönümü nedeniyle her yıl aralık ayında yapılan törenler bu yıl yeniden Konya’nın dışına taşıyor. Mevlana’nın “Şeb-i Arus – düğün gecesi” olarak nitelediği ölümü vesilesiyle Konya’da düzenlenen törenlere dünyanın dört bir yanından gelen yoğun ziyaretçi talebi, törenleri ikinci kez İstanbul’a taşıdı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Ülker Sports Arena’da düzenlenecek Şeb-i Arus töreni, İstanbullular’a bir kez daha unutulmayacak bir gece yaşatacak.

AdStation tarafından Tokhayder (Tokad-i Hayreddin, Sürmeli Muhiddin, Ahmet Bolevi Tasavvuf Yolu Derneği) himayesinde düzenlenen gece, İstanbullulara Şeb-i Arus'u izleme imkanı sunuyor.

Ertem Şener’in takdim ve sunumları ile saat 20.00 de başlayacak olan gece tasavvuf musikisinin önemli ismi Sami Savni Özer’in, Şeb-i Arus ve Mevlana üzerine tasavvuf musikisi konseri ile devam edecek. Konser Mevlevi Ayin-i Şerifi ve Sema Gösterisi ile son bulacak.

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş