Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:58, 21 Haziran 2018 Perşembe
Tüm Manşetler
Abdülmetin Balkanlıoğlu Hocaefendi Hakk’a yürüdü. Fenâ âleminde 60 yıllık yolculuğunu; imtihanını tamamlayıp sevenlerinin omuzlarının üzerinden geçerek Edirnekapı Sakızağacı mezarlığında, Nakşî üstatlarının yanında ebediyet âlemine sırlandı. Kutlu olsun vuslatı; menzili mübarek, mekânı Firdevs, makâmı âli olsun.

Başbakan Yardımcısı Şimşek, FETÖ ile mücadele başarılı olduğuna göre OHAL için bir sebep kalmadığını söyledi

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin oluşturduğu Millet İttifakı'nın Tutum Belgesi açıklandı.

İngiltere'de 833 şüpheli ölümü araştırmak için kurulan bağımsız komisyon, 456 hastanın verilen aşırı miktarda ağrı kesiciden öldüğünü açıkladı.

Bakanlar Kurulu kararıyla, kamu kurumlarında çalışan sözleşmeli personele doğum ve mazeret izinlerine ilişkin yeni imkanlar tanındı

KONDA Araştırma ve Danışmanlık erken seçim tahminlerini açıkladı. Ankette Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda neticeleneceği tahminlerine yer verildi. Ankete göre Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk turda yüzde 53 oy oranına ulaşıyor. Yine aynı ankete göre AK Parti ve MHP'nin oy oranının yüzde 53 civarında olduğu belirtiliyor.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD ve Türkiye arasındaki anlaşmanın hayata geçtiğini ve teröristlerin 4 Temmuz'da Münbiç'ten ayrılmaya başlayacağını duyurdu.

Akkuyu Nükleer yönetim kurulu üyeliği de yapan Rus Karina Tsurkan, Rusya gizli servisi FSB tarafından gözaltına alındı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Danıştayın ALES'in geçerlilik süresini 5 yıla çıkaran yönetmelik değişikliğinin yürütmesini durdurma kararı ile çalışmalarının devam ettiğini açıkladı

Cezaevlerinde bulunan 246 bin 416 tutuklunun yanısıra 583 bin 83 kişi de denetimli serbestlik yasası ile toplum içinde hayatlarına devam ediyor

Organ ticareti Avrupa'dan Afrika'ya kaydı. İnsan tacirleri Somali'de yüzyılın vebası gibi dolaşarak ekonomik dar boğazdaki insanların organlarının peşine düşerken " Önce kadınlar ve çocuklar Somali'de farklı anlama geliyor

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, PKK ve diğer hiçbir silahlı örgütün Türkiye'ye saldırmasına izin vermeyeceklerini söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye yasa dışı yollarla giren göçmenlerin çocuklarının ebeveynlerinden ayrılmasını engelleyecek başkanlık kararnamesine imza attı.

TSK ve ABD unsurlarınca, Fırat Kalkanı Harekatı alanıyla Münbiç arasında kalan hatta, ikinci koordineli/bağımsız devriye faaliyeti icra edildi.

Uluslararası Para Fonu (IMF), Arjantin'e 50 milyar dolar borç verilmesini öngören 3 yıllık stand-by anlaşmasının resmen onaylandığını bildirdi.

Srebrenica katliamında katledilen insanların ailelerinden mütesekkil Holandski Kuca evlerinde yaşayanların dramları yokluk ve yoksunluklarla devam ediyor

Makedonya meclisinden, ülkenin adının "Kuzey Makedonya Cumhuriyeti" olarak değiştirilmesi amacıyla Yunanistan ile yapılan anlaşmaya onay geldi.

Şanlıurfa mitinginde halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'de toplantı halindeki lider kadrosunu hallettik" ifadesini kullandı.

Hindistan, Başbakan Müfti'nin istifasının ardından işgali altında bulunan Cammu Keşmir eyaletinde ortaya çıkan yönetim boşluğunu gidermek için "merkezi yönetim" ilan etti.

AB, ithal çelik ve alüminyuma ilave gümrük vergileri uygulayan ABD'ye karşı 22 Haziran Cuma günü misillemede bulunacak.

Uruguay'ın, 2013 yılında marihuananın keyfi kullanım için satışını yasal hale getiren ilk ülke olmasının ardından Kanada'da, marihuananın ülke çapında keyfi kullanımının yasallaştığı ikinci ülke oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, Münbiç'in YPG/PKK'dan arındırılması faaliyetleri çerçevesinde ilçede ikinci devriye görevine başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin Antarktika üzerinde söz sahibi 30 ülkeden biri olacağı açıklamasıyla gündeme gelen Antarktika'ya Bilim Üssü çalışmalarının önemi ne? Uzmanlar hem siyasi hem de teknik boyutlarıyla konuyu Sputnik'e değerlendirdi.

37 ülke arasında tüketim mal ve hizmetlerine ilişkin fiyat düzeyi endeksi en yüksek ülke 166 ile İzlanda, en düşük ülke ise 47 ile Makedonya oldu.

Milli futbolcu Nuri Şahin, yaz tatilinin bir bölümünü Harvard Üniversitesi'de "Business of Entertainment, Media and Sports" eğitimi alarak geçirdikten sonra soluğu Etiyopya'da aldı ve ülkede su kuyusu açılmasına yardım etti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç; kodlama eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu ve farklı düzeylerde ücretsiz kodlama eğitimleri verileceğini müjdeledi.

Cezayir'de devlet hastanelerindeki asistan doktorların, şartlarının iyileştirilmesi talebiyle yaklaşık 7 ay önce başladıkları grev kesintisiz devam ederken, bunun "Cezayir tarihindeki en uzun grev" olduğu belirtildi.

Malezya'da yeni hükümetin, Suudi Arabistan'da konuşlandırılan askerlerini geri çekmeyi planladığı bildirildi.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında dönemin Jandarma Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Veli Turan'ın alıkonulma anına ait görüntüler ortaya çıktı.

2017 yılında AB üyesi 28 ülke arasında evinde çalışanların oranının en yüksek olduğu ülke Hollanda olarak kayıtlara geçerken, onu sırasıyla Lüksemburg, Finlandiya ve Avusturya izledi.

Uluslararası Kriz Grubunun Kore uzmanlarından Green, ABD-Kuzey Kore zirvesinin en sembolik gelişmesini Kim'in konumunu Kuzey Kore'deki tek meşru lider olarak güçlendirmesi olarak değerlendirdi. Green, toplantı sayesinde Kim'in hem Çin'e hem de Rusya'ya yaptırımların azaltılması konusunda teklif yapabilecek konuma geldiği de belirtildi

Dünyanın en önemli konsorsiyum projelerinden biri kabul edilen F-35 Projesi kapsamından Türkiye'nin ilk uçağı yarın teslim edilecek. F-35, Türk Hava Kuvvetlerinin envanterindeki ilk 5. Nesil Savaş Uçağı olacak.

Nikaragua'da hükümet ve muhalif gruplar arasında şiddet olaylarını sona erdirme konusunda anlaşma sağlanmasına rağmen sular durulmuyor.

Bosna’da 59 sivili katleden savaş suçlusu Sırp Radomir Susnjar'ın, Fransa’nın başkenti Paris’te tutuklandığı belirtildi.

Ziyaret için gittiği Kudüs'te İsrail askerlerince keyfi olarak gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan için sosyal medya ve sivil platformlardan özgürlük çağrıları devam ediyor

İzmir''de 'imar barışı' hakkında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yapı kayıt belgesi, iskan belgesi yerine geçiyor. Belediyelere gitmenize gerek yok..." diyerek vatandaşları uyardı.