Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


05:52, 18 Şubat 2018 Pazar
Tüm Manşetler
Birleşik Krallık Bağımsızlık Partisi lideri Henry Bolton, parti üyelerinin güven oyunu alamadı

Filistin için Tunuslular Koalisyonu'nun, başkent Tunus'taki Belediye Tiyatrosu önünde düzenlediği İsrail'le normalleşme karşıtı gösteriye katılanlar, üzerinde "Halk, Filistin'in kurtulmasını istiyor", "Halk normalleşmenin suç sayılmasını istiyor" yazılı dövizler taşıdı.

CIA'nın eski direktörlerinden James Woolsey, Rusya'nın, ülkesindeki seçimlere müdahale ettiği iddialarıyla ilgili, ABD'nin de başka ülkelerdeki seçimlere karıştığı itirafında bulundu.

Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov, Çin'deki etnik Kazaklara baskı uygulanmasına yönelik şikayetlerin doğrulanması üzerine Çin’e diplomatik nota verdiklerini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden Ağrı, Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiği bildirildi.

Sovyetler’in Afganistan’dan yenilerek çekilmesi, Soğuk Savaş döneminin iki süper gücünün dünyanın çeşitli bölgelerinde yürüttüğü “vekalet savaşları”na bir “ara” verilmesi manasına da geliyordu.

BM Mülteciler Yüksek Komisyonu, Macaristan'ın sınır bölgesinde muhacirlerin iltica başvurması konusunda uygulamaya koyduğu yeni kısıtlamaların endişe verici olduğunu açıkladı.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Merzuk, ABD'nin "yüzyılın anlaşması"na ilişkin yaptığı açıklamada, "Filistin halkı kabul etmediği sürece hiçbir proje hayata geçirilemez." dedi.

İngiltere Başbakanı Theresa May, İngiltere'nin Avrupa'nın güvenliğinin korunmasına koşulsuz şartsız bağlı olduğunu yineledi ve "Avrupa'nın güvenliği bizim de güvenliğimiz." ifadesini kullandı.

Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Belçika'nın başkentinde 18 bin 44 kişi "Muhammed" ismini taşıyor. Başkent'teki kadınlar arasında "Fatma" üçüncü sırada geliyor

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Borna eyaletinde gerçekleşen intihar saldırısında 21 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi

Sırbistan'dan ayrılarak 17 Şubat 2008 tarihinde tek taraflı bağımsızlığını ilan eden "Avrupa'nın en genç ülkesi" Kosova 10. yaşını kutluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK'nın Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin " Elhamdülillah, her geçen gün zafere biraz daha yaklaşıyoruz." dedi.

Esed rejiminin abluka altında tuttuğu Doğu Guta bölgesinin Haresta ilçesine düzenlediği saldırılar kenti yerle bir etti.

İsrail, Afrikalı muhacirlere 3 bin 500 dolar para ve bilet karşılığı gönüllü olarak ülkeyi terk edip kendi ülkelerine ya da üçüncü bir ülkeye gitme aksi halde ise süresiz hapis cezası seçeneklerini sunuyor.

FBI, 14 Şubat'ta Florida'da bir lisede düzenlenen saldırının faili hakkındaki istihbaratı soruşturmasında başarısız olduğunu itiraf etti

İsveç devlet radyosu SR'nin haberine göre, iltica başvurusunda bulunan FETÖ bağlantılı 183 kişiden 168'ine ret yanıtı verildi, 15'inin talebi ise kabul edildi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "ABD, Suriye'de vizyonsuz, dar bir bakış açısına ve belki de kötü niyetli yaklaşıma sahip. ABD, Suriye'deki eylemlerinin başından itibaren Kürtlere dayandı ve Türkiye'nin hoşnutsuzluğunu görmezden geldi." dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Yunanistan Dışişleri Bakanı Kocias'ın Türkiye'ye yönelik açıklamalarına ilişkin, Kocias'ın, siyasi pozisyonunun gerektirdiği sorumluluktan uzak, barışçıl olmayan ve haddini aşan bir yaklaşımı benimsediğini belirtti.

Almanya'daki Düsseldorf Merkez Camisi'nde çocukların İslam dini ve mabetlerini tanımaları amacıyla düzenlenen etkinlikte, 5-10 yaş grubu kız öğrenciler, Kabe-i Muazzama, Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa'nın kartondan maketlerini yaptı.

Meksika'da 7,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Kanada Dışişleri Bakanı Freeland, Arakanlı Müslümanlara karşı insanlık suçu işleyen General Maung Maung Soe'ye yaptırım uyguladıklarını açıkladı

Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ'tan kurtarılan Halep'in kuzeyindeki Bab ilçesine sığınan Tadif halkı, cuma namazından sonra Esad rejiminin Tadif'i boşaltması için gösteri düzenlendi

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "ABD ve Türkiye arasında gerçekleştirilen üst düzey görüşmeleri olumlu karşılıyorum." dedi.