Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:29, 26 Nisan 2018 Perşembe
Tüm Manşetler
Myanmar hükümeti ve ordunun baskısı nedeniyle yerel medya, Arakanlı Müslümanların yaşadığı zulüm karşısında "görmedim, duymadım, bilmiyorum" diyerek üç maymunu oynuyor

Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke iline bağlı Kamışlı ilçesinde bir binada art arda patlamalar meydana geldi.

Beyaz Saray Sözcüsü Sanders, Trump'ın Apple CEO'su Cook'u Oval Ofis'te kabul ettiğini açıkladı.

7140 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Ermenistan'da Sarkisyan’ın başbakanlıktan istifa etmesinin ardından milletvekili Paşinyan’ın öncülüğünde yeniden toplanan muhalifler, hükümet karşıtı eylemlerini sürdürdü.

Brüksel'de iki gün süren Suriye konferansında Türkiye'nin mültecilere ev sahipliği "benzersiz bir cömertlik" olarak nitelendirildi.

ENKS Üyesi Brimo, "Afrin'den çıkmak isteyenlere hain ve çete ithamında bulunuyorlardı. Şimdi ise Afrin'e evlerine dönmek isteyenlere hain diyorlar." dedi.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, ülkesinin, İran ile yapılan nükleer anlaşmayı devam ettireceğini belirterek, "Bizim amacımız çok açık bir şekilde ortada. İran, asla nükleer silah geliştirmemelidir. Ne şimdi, ne 5, ne de 10 sene sonra, asla." dedi.

Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye, "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nün Batı Şeria ve Filistin dışına taşınacağını söyledi.

Dördü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngören tasarının, TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda kabul edildiği bildirildi.

Bulgaristan’da, sadece 7 milyon nüfusa karşılık, ülkenin 28 yıllık demokrasi tarihinde çok fazla siyasi parti olması dikkati çekiyor. Son olarak geçen hafta "Demokratik Bulgaristan" adıyla siyasete atılan bir parti ile ülkedeki toplam kayıtlı siyasi parti sayısı 200 oldu.

Atina'ya gelen yaklaşık 2 bin 500 emekli, Yunan hükümetinin kemer sıkma politikasına karşı protesto gösteri düzenledi

Endonezya'nın Açe eyaletindeki kaçak petrol kuyusunda patlama meydana geldi. İlk gelen bilgilere göre patlamada 18 kişi hayatını kaybetti, 41 kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Azerbaycan ilişkileri ile ilgili, "Önümüzdeki dönemde yeni projeleri hayata geçireceğiz. Tabii bunlardan en önemlisi, ekonomik alanda yerli ve milli paraya geçiş olacak." dedi.

Fransa'da bir çok sektör çalışanlarının kademeli veya sürekli grevi devam ederken, bir günlük grevin ülke ekonomisine maliyetinin yaklaşık 2 milyar avro olduğu tahmin ediliyor.

Özbekistan'da maliye ve vergi kurumlarından çalışan bin 200 uzman, Türkiye'nin bu alandaki tecrübelerinden faydalanmak için Türkiye'ye gelecek

Rusya, Türkiye’ye temin edilecek S-400 hava savunma sistemlerinin üretimine başlandığını duyurdu

Tüm dünyada "salgın" boyutunda tehlikeli şekilde artış gösteren diyabetle mücadelede, "kılavuz" döneminin başladığı bildirildi. Hem sağlık personelinin hem de hastanın konuya daha bilinçli yaklaşmasına da olanak sunacak kılavuzla, Türkiye'de, yüksek düzeylerde seyreden kan şekeri ortalamasının düşürülmesi ve bu alanda standardizasyon sağlanması amaçlanıyor.

Birleşmiş Milletler raporuna göre, Myanmar'ın Kaçin eyaletinde ocak ayından bu yana en az 10 bin kişi yerinden edildi

BAE’nin Doğu Afrika'daki siyasi hesapları, Türkiye’nin Afrika açılımıyla sekteye uğradı. BAE son dönemde, bölgede Türkiye ve Katar ile rekabete girmiş durumda.

Rusya Kolektif Güvenlik anlaşması Örgütü ülkeleri ile askeri tatbikatlara hız verdiğini açıkladı

Başbakan Yıldırım, "Suriye'deki sorunun sebebi de biz değiliz, başlatanı da biz değiliz ama sonuçlarını yaşayan, bedelini ödeyen biziz." dedi.

Irak Türkmen Cephesi Erbil Milletvekili Maruf, Irak'ta yapılacak seçimlerin hem ülke hem de Türkmenler için önemli olduğunu belirterek, "Seçimlerden sonra önemli değişiklikler meydana gelecek. Bu yüzden hedefimiz en çok oyla parlamentoya katılmaktır." dedi.

Çin'in, Tayvan adasında bağımsızlığa yönelik harekete geçilirse, bunu engellemek için ilave adımlar atacağı bildirildi.

YSK Başkanı Güven, "Seçim takvimini Uyum Yasası yayımlandıktan sonra çıkaracağız. Yarın ya da öbür gün olabilir." dedi.

Pakistan-Afganistan sınırında yer alan Kuetta şehrinde polis minibüsüne düzenlenen intihar saldırısında ilk belirlemelere göre 5 polisin öldüğü, 7 polisin de yaralandığı bildirildi.

Filistin'in Kahire Büyükelçisi Luh, Malezya'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden bilim adamı Batş'ın naaşının defin işlemi için Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye nakline Mısır yönetiminin izin vereceğini duyurdu.

Libya'nın güneybatısındaki Sebha kentinde yaşanan çatışmaları kınayan BM Libya Destek Misyonu, sağduyu çağrısında bulundu.