Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:10, 19 Şubat 2018 Pazartesi
Güncelleme: 09:45, 31 Ocak 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 31 Ocak 2018
Türkiye ve dünya gündeminde bugün / 31 Ocak 2018

Başbakan Binali Yıldırım, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'yi resmi törenle karşılayacak, görüşmenin ardından Hariri onuruna öğle yemeği verecek.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na katılacak, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'yi ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı kabul edecek.

(Ankara/14.00/17.00/18.00) 

2- Başbakan Binali Yıldırım, Lübnan Başbakanı Saad Hariri'yi resmi törenle karşılayacak, görüşmenin ardından Hariri onuruna öğle yemeği verecek.

- Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/10.30/12.45/14.00) 

3- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/12.00)

4- Türk Silahlı Kuvvetlerince, Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı ve yansımaları takip ediliyor. 


YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonunda, "Yurt Dışında Yaşayan Türk Vatandaşı Olan ve Vatandaşlıktan İzinle Çıkmış Kadınların ve Ailelerin Sorunları ve Çözüm Önerileri Konulu Alt Komisyon''un çalışma alanına ilişkin gerçekleştirilen faaliyetler hakkında sunum yapacak.

(TBMM/14.30) 

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Şehit Yakınları ve Gazilere Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni"ne katılacak.

(Ankara/14.00) 

3- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, araç sicil ve tescil işlemlerinin Türkiye Noterler Birliğine Devir Töreni'ne iştirak edecek.

(Ankara/09.30) 

4- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi" programı ile Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi'ne ve Türk Eğitim Derneğinin 90. yıl resepsiyonuna iştirak edecek.

(Antalya/10.00/13.30/Ankara/19.30) 

5- TBMM Genel Kurulunda, Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler görüşülecek.

(TBMM/14.00) 

6- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Samsun'u Dinliyoruz" programına katılacak, partisinin il başkanlığını, Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve belediyeye ait huzurevinin yanı sıra çeşitli ziyaretlerde bulunacak.

(Samsun/09.30-16.30) 



EKONOMİ

1- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, The Green Park Hotel'de Kurumsal Yeniden Yapılanma ve İnsan Kaynakları Yönetimi Teknik Destek Projesi programına katılacak.

(Ankara/11.00) 

2- TÜİK, 2017 yılı dış ticaret ve turizm istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

3- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Ankara Sanayi Odasının ocak ayı meclis toplantısına iştirak edecek.

(Ankara/10.00) 


GÜNCEL

1- FETÖ Davaları

- FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki faaliyetlere ilişkin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski başyaveri albay Yazıcı, eski alay komutanı albay Barış'ın da aralarında bulunduğu 534 kişinin yargılandığı davaya Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesince devam edilecek.

(Ankara/09.30)

- Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayımlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 171 şüpheli hakkında açılan davanın görülmesine Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30) 

- FETÖ'nün darbe girişiminde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün kapatılması sırasında çıkan olaylarda 3 kişinin şehit edilmesi, 49 kişinin de yaralanmasına ilişkin 15 tutuklu sanığın yargılanmasına, İstanbul 29. Ağır Ceza Mahkemesince Büyükçekmece Mimar Sinan Spor Salonu'nda devam edilecek.

(İstanbul/10.00)

- Darbe girişimi sırasında aralarında Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un da bulunduğu 34 kişinin şehit edildiği 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki olaylara ilişkin haklarında 37'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen 135'i tutuklu 143 sanığın yargılanması Silivri'de sürecek.

(İstanbul/10.00)

- Darbe girişiminde TRT'nin Harbiye'deki binasının işgal edilmesi ve sonrasında çıkan olaylarda 3 kişinin ölümü, 50 kişinin yaralanması ile Taksim Meydanı'nın kontrol altına alınmaya çalışılması sırasında 39 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylara ilişkin dosyaların birleştirilmesi sonrası 131 sanığın yargılandığı dava, Silivri'de devam edecek.

(İstanbul/10.00) 

- Konya'da FETÖ'nün çatı yapılanmasına yönelik 195'i tutuklu 486 sanığın yargılandığı davanın görülmesine 9. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Konya / 09.30)

2- Ankara Garı önünde 102 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısıyla ilgili 36 sanığın yargılandığı davaya Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30) 


SPOR

1- Futbolda Ziraat Türkiye Kupası çeyrek final ilk maçlarında Teleset Mobilya Akhisarspor-Kayserispor, Akın Çorap Giresunspor-Fenerbahçe karşı karşıya gelecek.

(Manisa/18.30/Giresun/20.30) 

2- Basketbolda FIBA Şampiyonlar Ligi'nin 13. haftasında, A Grubu'nda Pınar Karşıyaka deplasmanda Rusya'nın Enisey takımıyla karşılaşacak, B Grubu'nda ise Gaziantep Basketbol, Almanya ekibi MHP Reisen'i konuk edecek.

(Krasnoyarsk/15.30/Gaziantep/20.00) 

3- Basketbolda ULEB Avrupa Kupası Top 16 turu 5. haftasında E Grubu'nda iki Türk takımı Darüşşafaka ile Galatasaray Odeabank, Volkswagen Arena'da karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/20.15) 
4- Basketbolda FIBA Erkekler Avrupa Kupası 2. tur 5. hafta maçında J Grubu'nda Demir İnşaat Büyükçekmece, Almanya temsilcisi Alba Fehervar'ı konuk edecek.

(İstanbul/19.00) 

5- Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nin 14. ve son haftasında B Grubu'nda Yakın Doğu Üniversitesi, Rusya'nın Nadezhda takımını ağırlayacak, Fenerbahçe ise deplasmanda Polonya'nın Wisla Canpack ekibiyle karşılaşacak. A Grubu'nda da Galatasaray, deplasmanda Fransa temsilcisi ESBVA-LM ile karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/18.30/Krakow/21.00/Villeneuve d' Ascp/22.15)

6- Basketbolda FIBA Kadınlar Avrupa Kupası 8'li tur rövanş maçlarında Hatay Büyükşehir Belediyespor, Macaristan ekibi Szekszard'ı konuk edecek, Mersin Büyükşehir Belediyespor ise deplasmanda Fransa temsilcisi Carolo Basket ile karşılaşacak.

(Hatay/18.00/Charleville-Mezieres/22.00) 

7- Voleybolda Erkekler CEV Şampiyonlar Ligi A Grubu 4. hafta maçında Fenerbahçe, İtalya'nın Cucine Lube takımını konuk edecek. 

(İstanbul/18.00) 

8- Voleybolda Erkekler CEV Kupası 3. tur rövanş maçında Ziraat Bankası, deplasmanda Almanya'nın SWD Powervolleys ekibiyle karşılaşacak. 

(Düren/21.00) 

9- Voleybolda Erkekler CEV Challenge Kupası'nda Maliye Piyango, 3. tur rövanş maçında deplasmanda Belarus'un Stroitel takımıyla mücadele edecek. 

(Minsk/18.30)

10- Voleybolda Vestel Venus Sultanlar Ligi'nde 17. hafta karşılaşmaları yapılacak.

11- Hentbol Kadınlar Süper Lig'de 15. haftanın son maçında Mudanya Belediyespor ile Kastamonu Belediyespor karşı karşıya gelecek.

(Bursa/15.00)

12- Hentbolda Erkekler Türkiye Kupası 2. turunda A ve D Grubu müsabakaları Ankara ve Adıyaman'da sürüyor.

13- Hentbolda Kadınlar Türkiye Kupası 2. turunda A, B ve C Grubu müsabakaları Ankara, Rize ve Trabzon'da sona erecek.



Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş