Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:24, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncelleme: 08:35, 01 Nisan 2014 Salı

  • Paylaş
Cumhurbaşkanı Gül bugün Kuveyt'te
Cumhurbaşkanı Gül bugün Kuveyt'te

Bugün Kuveyt'e gidecek olan Cumhurbaşkanı Gül, ülkenin emiri, meclis başkanı ve bakanlarıyla görüşmeler yapacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah Al-Ahmad Al-Jaber Al-Sabah'ın davetlisi olarak bugün Kuveyt’e gidecek.

Gül’ü Kuveyt Havalanı’nda Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Salih Murat Tamer ve diğer ilgililer karşılayacak. Gül, sıkı güvenlik önlemleri altında kalacağı devlet devlet konuk evine geçecek. Cumhurbaşkanı'nın Kuveyt ziyareti 3 Nisan’a kadar sürecek. Cumhurbaşkanı Gül, Emir Şeyh Sabah'ın yanı sıra Kuveyt Meclis Başkanı, Başbakanı ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı'yla da görüşme yapacak.

Ziyarette ikili ilişkiler ele alınacak ve bölgesel gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulacak. Ziyaret kapsamında Türk ve Kuveyt işadamları iş Forumu düzenlenecek. Gül'ün Kuveyt ile diplomatik ilişkilerin tesisinin 50. yıl dönümüne denk gelen ziyaretinin, ikili düzeydeki işbirliğinin ve Körfez bölgesiyle ilişkilerin pekiştirilmesine önemli katkı sağlaması bekleniyor. Bu ziyaret iki ülke arasında son altı yıl içinde devlet başkanı düzeyindeki altıncı ziyareti olacak.İlgili Konular kuveyt Abdullah Gül
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş