Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:29, 21 Nisan 2018 Cumartesi
20:10, 17 Şubat 2017 Cuma

  • Paylaş
Yıldırım: AB gelecek vizyonunu gözden geçirmeli
Yıldırım: AB gelecek vizyonunu gözden geçirmeli

Başbakan Yıldırım, "Avrupa Birliği'nin esasen yaşadığımız şartlar altında gelecek vizyonunu gözden geçirmesi gerekiyor. Biz AB'ye yük olmak için değil, yük paylaşmak için girmek istiyoruz." dedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Malta İş Forumu'nda yaptığı konuşmada, "Avrupa Birliği'nin esasen yaşadığımız şartlar altında gelecek vizyonunu gözden geçirmesi gerekiyor. İngiltere neden çıkmaya çalışıyor, başka ülkelerde Avrupa Birliği ile ilgili ne gibi bakış açıları var? Bunları sağlıklı değerlendirmek ve Türkiye ile ilgili ilişkileri de buna göre yeniden ele almak lazım. Biz Avrupa Birliği'ne yük olmak için değil, Avrupa Birliği ile yük paylaşmak için girmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"AVRASYA TÜNELİ'NE BENZER BİR TÜNELİ MÜŞTEREKEN YAPABİLİRİZ"

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ile Malta arasındaki ilişkileri geliştirmek istediklerini belirterek, "Son 2 yılda ticaret hacmimizde ciddi bir azalma var. Bu tabii küresel ekonomik krizle ilgili geçici bir durum. Bunu süratle telafi edecek elimizde imkanların olduğunu düşünüyorum." dedi.

Yıldırım, "Malta’nın ana ada ile diğer ada Gozo’yu, birleştirme niyeti var. Bizim Avrasya Tüneli'ne benzer bir tüneli müştereken yapabiliriz. Hızımızı alamazsak da Türkiye’ye kadar devam edebiliriz." şeklinde konuştu.İlgili Konular Binali Yıldırım AB
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş