Bahçeli: Kimse Türk milletine Münbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın | Politika | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:10, 25 Mayıs 2018 Cuma
11:36, 13 Şubat 2018 Salı

  • Paylaş
Bahçeli: Kimse Türk milletine Münbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın
Bahçeli: Kimse Türk milletine Münbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Herkes ayağını denk alsın, kimse Türk milletine Münbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın. Yıldırımlar oluşturan bir ırkın ahfadı olduğumuz unutulmasın." dedi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Ülkemizin bugünkü ateşle çevrili ortamında, Genelkurmay Başkanı'nı, Genelkurmay Çatı Davasının görüldüğü mahkemeye tanık olarak çağırmak, düşüncesizce alınmış bir karardır." ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin konuşmasında dikkat çeken diğer noktalar şöyle:

- Türkiye son yılların en meşru operasyonunu gerçekleştirmiştir. Terör tehdidi yüksek güvenlik riskleri oluşturmuştur. Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi Türkiye için tarihi zorunluluktur. 

- Almanya ülkemize sattığı tankların Afrin'de kullanılmasından rahatsızdır. Türkiye, böylesine sözde dostlarının olduğu şartlarda mücadelesini sürdürüyor.

- Fransa, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin icra ettiği operasyondan rahatsızlığını her fırsatta ortaya koymaktadır. 

- ABD terörle arasına mesafe koymalıdır. Eğer Türkiye - ABD arasında diyalog kopar, silahlar konışursa olacakları hesap eden var mıdır? Beyaz Saray açıkça söylesin. Dost muyuz düşman mı, ittifak mı ithilaf mı, devam mı tamam mı? 

- Münbiç'te görüntü verip Türkiye'yi tehdit ettiğini zanneden ABD'li generaller belli ki bizi tanımamıştır. Ancak biz kendimizi tanıtmayı biliriz. 

- Suriye'de verilen sözler tutulmalıdır. Teröristlerin elindeki kanlı silahlar bir an evvel toplanmalıdır. Aksi halde Türkiye gereğini yapacaktır... Kimse Türkiye'ye Menbiç'ten parmak sallamaya kalkışmasın..."İlgili Konular Münbiç MHP bahçeli
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş