'Antalyalıların ayakları yerden kesildi' | Yurt Haberleri | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:25, 25 Haziran 2018 Pazartesi
14:53, 04 Şubat 2017 Cumartesi

  • Paylaş
'Antalyalıların ayakları yerden kesildi'
'Antalyalıların ayakları yerden kesildi'

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından "Ayaklarınız yerden kesilecek" sloganıyla yapılan teleferik, hizmet vermeye başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen teleferiği ilk kez Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gazetecilerle birlikte kullandı. Teleferik ile yaklaşık 650 metre yüksekliğindeki Tünektepe'ye çıkan basın mensupları, Konyaaltı Sahil Şeridi ve Liman bölgesinin manzarasını fotoğrafladı. 

Tesiste basın mensuplarıyla kahvaltı yapan Türel, beraberindeki gazetecilerle yeniden Sarısu mevkisindeki teleferiğin başlangıç istasyonuna indi.

Türel, burada yaptığı açıklamada, Antalyalıların hizmetine sunulan teleferiğin resmi açılışının haftaya kente gelmesi beklenen Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılacağını söyledi.

İKİ KİŞİ GİDİŞ GELİŞ ÜCRETİ 20 LİRA

Açılış törenine kadarki bir haftalık sürede teleferikten vatandaşların ücretsiz faydalanabileceğine işaret eden Türel, "Tek kişi gidiş geliş 15 lira, iki kişi 20 lira olmak kaydıyla Tünektepe'ye Antalyalılar muhteşem bir seyir terasında hoşça vakit geçirebilecekleri bir imkana kavuşacaklar. Bu bir hayal projeydi. Geçmişi 30 sene öncesine dayanan bir projeydi bu. O zamanlar sözleşmesi yapılmış ancak sözde kalan bir projeydi. İlk kez dönemin Antalya Valisi Ahmet Altıparmak döneminde ihalesi gerçekleştirilmişti." dedi.

Teleferikle Tünektepe'ye çıkanların kenti kuşbakışı izleyebileceğine dikkati çeken Türel, projenin sloganının da "Antalyalıların ayağı yerden kesilecek." olduğunu hatırlattı.

Toplam 14 milyon 695 bin liraya mal olan Tünektepe Teleferik Projesi kapsamında 8'er kişilik 36 kabinle ziyaretçilere hizmet verilecek. Sarısu'daki istasyondan teleferiğe binenler, bin 706 metrelik yolculuklarını 8,5 dakikada tamamlayacak. Teleferiği özellikle yaz aylarında günde bin 500'den fazla kişinin kullanması bekleniyor.İlgili Konular Antalya menderes türel
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş