Manyas Barajı'nın kapaklarının açılması sele neden oldu | Yurt Haberleri | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:22, 25 Haziran 2018 Pazartesi
18:56, 07 Şubat 2017 Salı

  • Paylaş
Manyas Barajı'nın kapaklarının açılması sele neden oldu
Manyas Barajı'nın kapaklarının açılması sele neden oldu

Balıkesir'de, karların erimeye başlaması ve yağışlar nedeniyle dolan Manyas Barajı'nın kapaklarının açılması üzerine Kocaçay üzerinde bulunan köprüler su altında kaldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Balıkesir'de, karların erimeye başlaması ve yağışlar nedeniyle dolan Manyas Barajı'nın kapaklarının açılması üzerine Kocaçay üzerinde bulunan köprüler su altında kaldı.

Barajın tahliyesi sonucu Kocaçay'a kıyısı bulunan Çavuş, Çakırca, Süleymanlı, Dura, Necip ve Doğancı mahallelerini ilçeye bağlanyan Çavuş Köprüsü kar ve yağmur sularının altında kaldı. Sürücüler, yolu kısaltmak için tehlikeli olmasına karşın sular altında kalan köprüyü kullanmaya devam ediyor.

Çavuş Mahallesi Muhtarı Asım Önal, her kış döneminde benzer sıkıntıları çektiklerini belirterek, "Bizim için ulaşım kış aylarında çekilmez oluyor. Barajın kapakları açılınca bizim de Manyas'a gitmemiz zorlaşıyor. Tehlikeye rağmen yolumuz uzamasın diye köprüyü kullanmak zorunda kalıyoruz." dedi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş