Kadın dalgıcı son anda belediye başkanı kurtardı | FOTO | Yurt Haberleri | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:23, 25 Haziran 2018 Pazartesi
12:11, 01 Mart 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Kadın dalgıcı son anda belediye başkanı kurtardı | FOTO
Kadın dalgıcı son anda belediye başkanı kurtardı | FOTO

Karamürsel'de "1 Mart Üsküdar Vapuru Faciası"nın anma töreninde boğulma tehlikesi geçiren dalgıç, denize atlayan belediye başkanının müdahalesiyle kurtarıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde "1 Mart Üsküdar Vapuru Faciası"nın 59. anma töreninde, denizde boğulma tehlikesi geçiren kadın dalgıcı, suya atlayan Belediye Başkanı İsmail Yıldırım kurtardı.

Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz kazalarından "Üsküdar Vapuru Faciası"nda hayatını kaybedenler için Karamürsel Alp Türbesinin de bulunduğu eski mezarlıkta anma töreni düzenlendi.

Karamürsel Belediyesince düzenlenen anma töreninde Kur'an-ı Kerim ve dua okundu. 

Tören, deniz şehitleri için denize karanfil bırakılması ve Karamürsel Sualtı Sporları Derneği (KARSAD) üyelerinin anma dalışı gerçekleştirmesi için iskelede devam etti.

Denizden ''1 Mart Üsküdar Faciasını Unutmuyoruz'' yazılı pankart çıkartmak için dalan KARSAD üyelerinden Şenay Ertorun, bir süre sonra su yüzeyine çıkıp çırpınarak yardım istedi.

Ertorun'un iskelenin yaklaşık 10 metre açığından ''imdat boğuluyorum'' demesi üzerine, aynı zamanda dalış brövesi bulunan Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, ayakkabı, mont ve ceketini çıkartıp denize atladı.

Başkan Yıldırım'ın sudan çıkardığı Ertorun'un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Anma törenine katılanlar da alkışlayarak Yıldırım'ı tebrik etti.

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanı Deniz Kurmay Albay Ayhan Gedik, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Sadık Eroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Öner Bahçekapılı, AK Parti İlçe Başkanı Recep Demirel, CHP İlçe Başkanı Şinasi Yazar, MHP İlçe Başkanı Çetin Öksüz ile vatandaşların katıldığı tören, CHP Karamürsel İlçe Teşkilatınca helva dağıtılmasının ardından sona erdi.

1 Mart 1958'de Üsküdar Vapuru'nun fırtına nedeniyle batması sonucu çoğunluğunu İzmit Lisesi ve İzmit Sanat Okulu öğrencilerinin oluşturduğu 400'e yakın kişi hayatını kaybetmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş