Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:59, 20 Haziran 2018 Çarşamba
18:34, 01 Mart 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Şanlıurfa'da 1 mühür için 82 aday
Şanlıurfa'da 1 mühür için 82 aday

Şanlıurfa'da yeni kurulan bir mahalle için 5 Mart Pazar günü yapılacak muhtarlık seçiminde, 2'si kadın 82 aday mührün sahibi olmak için kıyasıya yarışacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Şanlıurfa'da yeni kurulan bir mahalle için 5 Mart Pazar günü yapılacak muhtarlık seçiminde, 2'si kadın 82 aday mührün sahibi olmak için kıyasıya yarışacak.

Aralarında 2 kadın adayın da olduğu seçim için çalışmalarını sürdüren adaylar, kapı kapı dolaşıp seçmenin oyuna talip oluyor.

Merkez Karaköprü ilçesinde kurulan ve yaklaşık 15 bin kişinin ikamet ettiği Seyrantepe Mahallesi'nde muhtarın belirlenmesi için mahalle sakinleri hafta sonu sandığa gitmeye hazırlanıyor.

82 MUHTAR ADAYI YARIŞACAK

Seçimde farklı meslek gruplarından ve yaşlardan 82 muhtar adayı, mahallelinin oyunu alabilmek için gece gündüz yoğun çaba gösteriyor.

Mahallenin hemen hemen her köşesini, durakları, binaları ve araçları reklam afişleriyle donatan adaylardan bazıları ise seçim ofisi olarak çadır kurmayı tercih etti.

Oldukça heyecanlı geçmesi beklenen ve yaklaşık 6 bin 700 kişinin oy kullanacağı seçimde, ortalama her 82 seçmene bir muhtar adayı düşüyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş