Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:56, 23 Nisan 2018 Pazartesi
Güncelleme: 13:45, 18 Kasım 2013 Pazartesi

  • Paylaş
Mısır'da askeri darbe yuvarlak masa toplantısı
Mısır'da askeri darbe yuvarlak masa toplantısı

Bu ayki Yuvarlak Masa Toplantısı'nda Mısır'da seçilmiş cumhurbaşkanına yönelik gerçekleştirilen askeri darbe, sebepleri, kısa ve uzun vadede sonuçları, Ortadoğu'ya etkileri, uluslararası çağrışımları gibi çeşitli boyutlarıyla masaya yatırıldı.

  

 

 TOPLANTI METNİ

 

FORUM

 

VİDEO-1

VİDEO-2

VİDEO-3

Aynur Erdoğan-DÜBAM- Dünya Bülteni

Görevinden azledilen Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkemeye çıkarıldığı bugünlerde askeri darbenin sebepleri ve sonuçları netlik kazanmaya başladı. Bir oturumla hadisenin bütün boyutları ele alınamasa da konuşmacıların farklı uzmanlık alanlarından geliyor oluşu olayın kapsamlı ve renkli bir fotoğrafının yakalanmasında etkili oldu. Konuşmacılar: Yrd. Doç. Dr. Ramazan Yıldırım (İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi), Dr. Mehmet Özkan (SETA-Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı araştırmacısı) ve Mehmet Akif Ersoy (TRT Arapça koordinatör yardımcısı).

*

TOPLANTI METNİ

*Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş