banner39

HDP, CHP'li eski vekile teklif götürdü

HDP, CHP eski milletvekillerinden Atilla Kart'a teklif götürdü. MHP ise Tuğrul Türkeş'in yerine Ergenekon davasından yargılanmış olan eski CHP milletvekili Haberal'ın oğlunu aday gösterdi.

Adaylar 18.09.2015, 13:57 18.09.2015, 14:21
HDP, CHP'li eski vekile teklif götürdü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

1 Kasım seçimleri için milletvekili aday listelerinin YSK'ya bugün saat 17.00'a kadar teslim edilmesi gerekiyor. Bu nedenle parti kulisleri de hareketlendi. CHP’den 7 Haziran seçimlerinde aday gösterilmeyen CHP’nin eski Konya Milletvekili Atilla Kart’a, HDP’den 1 Kasım teklifi geldi.

T24'ten Hülya Karabağlı'nın haberine göre, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken’den teklif alan Kart, baş başa yemekte buluştuğu Baluken’den  Ankara için teklif aldı.  Kart,  Baluken’e teklifin kendisini onure ettiğini ve büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Parti değişmelere karşı olumsuz yaklaşımını ve CHP’den ayrılmadığını söyleyen Kart, teklifi kabul edemeyeceğini söyledi.

MHP TÜRKEŞ'İN YERİNE HABERAL'I GÖSTERDİ

MHP'de milletvekili listelerinde değişiklik yapıldı. Partiden ihraç edilen Tuğrul Türkeş'in yerine Ergenekon davası sanığı eski CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın oğlu aday gösterildi.

Radikal'in haberine göre, seçim hükümetinde yer alan Tuğrul Türkeş’in yerine eski CHP'li Mehmet Haberal'ın oğlu Erkan Haberal aday gösterildi. Haberal 7 Haziran'da 4. sıradan aday gösterilmiş seçilememişti. Ankara Milletvekili Mustafa Erdem yerine de emekli Albay Mustafa Hidayet Vahapoğlu aday gösterildi.

Aydın'da Ali Uzunırmak aday gösterilmezken, Bilecik'te ise Bahattin Şeker aday gösterilmedi. Şeker'in yerine Ahmet Murat Köftecioğlu gösterildi.

Bahçeli'nin 21 yıllık fotoğrafçısı Mehmet Ayhan Günaydın, 7 Haziran seçimlerinde askerliğini Hakkari'de yaptığı için aday gösterilmişti. 1 Kasım seçiminde Günaydın aday gösterilmedi. Yerine Miktat Kırmıt aday gösterildi.

banner53
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?