banner39

4 Rus uçağı tahliye için Kabil'e indi

Rusya Hava Kuvvetlerine ait İlyuşin İl-76 MD tipi 3 stratejik nakliye uçağıyla bir İlyuşin İl-62 yolcu uçağı, sabah saatlerinde Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın sivil havacılık bölümüne iniş yaptı.

Afganistan 25.08.2021, 14:18
4 Rus uçağı tahliye için Kabil'e indi

Taliban'ın Afganistan'ın başkenti Kabil'de kontrolü ele geçirmesinin ardından tahliye hareketliliğinin yaşandığı Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın sivil havacılık bölümüne bugün Rus uçakları indi.

Hem ABD'nin hem de Taliban'ın Afganistan'dan tahliye için son tarih olarak açıkladığı 31 Ağustos'a kısa bir süre kala uluslararası havalimanında çalışmalar devam ediyor. Taliban'ın Kabil'de kontrolü ele geçirmesinin ardından Afganistan'dan ayrılmak isteyen yabancı görevliler ve Afganlar, pasaport işlemleri tamamlandıktan sonra uçaklarla tahliye ediliyor.

Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın sivil havacılık bölümüne bu sabah saatlerinde Rusya Hava Kuvvetlerine ait İlyuşin İl-76 MD tipi 3 stratejik nakliye uçağı ve bir İlyuşin İl-62 yolcu uçağı indi. 4 uçakla birlikte tahliye işlemleri için Rus görevlilerin de Kabil'e geldiği görüldü.

Bu arada Rusya Savunma Bakanlığı, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla bugün 500 Rus, Ukrayna, Belarus, Tacikistan, Kırgızistan, Özbekistan vatandaşının 4 uçakla Afganistan'dan tahliye edileceğini açıkladı.

AA

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?