ABD üssüne saldırı anı VİDEO

Geçtiğimiz ay Afganistan'da ABD üssüne düzenlenen saldırının video görüntükleri yayımlandı

ABD üssüne saldırı anı VİDEO

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Taliban, Afganistan'daki bir ABD üssüne yapılan saldırının görüntülerini yayınladı. 10 ton ağırlığında çok güçlü patlayıcıların kullanıldığı saldırıda 2 Amerikan askeri hayatını kaybetmiş, 3'ü ağır 100 asker de yaralanmıştı.

Olay, geçtiğimiz ay ABD'nin Afganistan'daki üçüncü büyük askeri üssü Camp Salerno'da meydana gelmişti. Taliban'ın yayınladığı yaklaşık 1 saatlik görüntüde, bomba yüklü kamyonun patlama anı 3 farklı kamera açısından gösteriliyor. Kamyonu süren eylemcinin saldırıyı yapmadan önce kameraya el sallaması ve gülümsemesi dikkat çekiyor. Kamyondaki bombanın infilakı askeri üssün kapısında gerçekleşiyor. Patlamayla birlikte açığa çıkan güçlü şok dalgasının kilometrelerce öteden hissedildiği belirtiliyor.

Büyük patlamanın ardından bu sefer de bir minibüs görüntülere yansıyor. Amerikan üssüne yaklaşan minibüsün içerisinden silahlı Taliban militanları iniyor ve yoğun bir çatışma başlıyor. Taliban, saldırıda 20 askerin öldürüldüğünü ileri sürmüş, NATO iddiaları yalanlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2012, 10:54
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 9 yıl Önce

bu haberde pressmedya.comun ve haksozün haber ve videosunu kullanmanızı tavsiye ederim. o videoda çok daha kaliteli görseller ve bir çok sayldırı var. http://www.pressmedya.com/manset/10056/abd-ussune-saldiri-ani-video.html

banner39