banner39

Afgan askeri ABD'lileri taradı

Kabil Askeri Havaalanında bir Afgan askeri, 3 Amerikalıyı öldürdü. Saldırıyı Afganistan Talibanı üstlendi

Afganistan 30.01.2015, 09:22 30.01.2015, 09:55
Afgan askeri ABD'lileri taradı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Askeri Havaalanında bir Afgan askerinin düzenlediği silahlı saldırıda 3 Amerikan vatandaşının öldürüldüğü, 4'ünün de yaralandığı bildirildi.

Saldırının dün akşam geç saatlerde Afganistan Hava Kuvvetlerine danışmanlık hizmeti veren ABD vatandaşlarına düzenlendiği, saldırganın öldürüldüğü belirtildi. Öldürülen Amerikan vatandaşlarının ABD Savunma Bakanlığı ile anlaşmalı çalıştığı öğrenildi.

Afganistan Savunma Bakanlığı sözcülerinden Devlet Vaziri, yaptığı açıklamada, Afgan Hava Kuvvetleri mensuplarına danışmanlık hizmeti veren ABD vatandaşlarına silahlı saldırının yapıldığını doğruladı. Vaziri, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü gerekçesiyle ayrıntılı bilgi vermedi.

Afgan Talibanı Sözcüsü Zabiullah Mücahet ise yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyı üstlenerek, Kabil Askeri Havaalanında Taliban üyesi İhsanullah tarafından Amerikan askerlerine silahlı saldırı düzenlendiğini açıkladı.

Sözcü Mücahet, saldırıyı düzenleyen İhsanullah’ın daha önce Taliban’ın talebi üzerine Afgan ordusunda asker olarak göreve başladığı ve Talibanla ilişkisi olduğunu savundu.

banner53
Yorumlar (0)
4
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü