Afgan bakana AIDS'li enjektörle saldırı

Afganstan'da uyuşturucu bağımlıları ile ilgili bir etkinliğe katıan Afgan bakana HIV vürüsü (AIDS) içeren bir iğneyle saldırı düzenledi

Afganistan 11.01.2016, 14:13 11.01.2016, 14:19
Afgan bakana AIDS'li enjektörle saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan Halk Sağlığı Bakanı Firuzuddin Firuz’a iğne ile HIV virüsü enjekte edilmeye çalışmak suretiyle saldırı düzenlediği ancak bakanın bu saldırıdan zarar görmediği bildirildi.

”Ozodlik” radyosunun haberine göre, olay bakanın pazar akşamı, Kabil'deki Pöli-Söhte köprüsü ziyareti sırasında yaşandı. Bakan Firuzuddin Firuz köprünün altını sığınma yeri olarak kullanan uyuşturucu kullanıcılarının tedavi için özel hastanelere gönderilmesi törenine katılmak üzere orada bulunuyordu.

Habere göre, bu ziyaret sırasında uyuşturucu bağımlısı olan bir kişi HIV virüsü bulunan iğneyle bakana saldırdı.

Afganistan Halk Sağlığı Bakanlığının açıklamasına göre, Firuz’a saldırı sonucunda HIV virusu bulaşmadı. Bakanın çeşitli muayene ve laboratuvar tetkiklerden geçirildikten sonra bir rapor yayınlandığı belirtildi.

Şu anda Afganistan'da yaklaşık 3,5 milyon uyuşturucu kullanıcısı olduğu biliniyor. Bu insanları tedavi etmek ve onlara iş bulmak için Afgan hükümeti yakında Kabil’in doğusunda daha önce Batı ülkelerince askeri üs olarak kullanan mekanda bir merkez oluşturdu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?