banner15

Afgan istihbaratına intihar saldırısı

Afganistan'da ABD Büyükelçiliği yakınında bulunan istihbarat binasına intihar saldırısı düzenlendi, olayda ölü ve yaralılar var

Afgan istihbaratına intihar saldırısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan'ın başkenti Kabil'de çok büyük bir patlama yaşandığı belirtiliyor. Resmi kaynaklar olayın intihar saldırısı olduğunu, ölü ve yaralıların olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Sadık Sıddıki, bir intihar eylemcisinin patlayıcı yüklü aracı Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Ajansı'nın yakınlarında infilak ettirdiğini açıkladı. Sıddıki, saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığını belirtti.

Yerel medya olayda en az 24 kişinin öldüğünü duyururken yaralı sayısı 40 olarak veriliyor.

CNN, patlamanın ABD Büyükelçiliği yakınlarında gerçekleştiğini duyurdu. Reuters, Büyükelçilik Kompleksi'nden sirenlerin yükseldiğini aktardı. AFP ise patlamanın sabah saatlerinde Kabil'in merkezinde gerçekleştiğini yazdı.

Yaşanan şiddetli patlama Kabilin birçok bölgesinde hissedildi. Patlamanın ardından bölgede sayıları bilinmeyen saldırganlar ve güvenlik güçleri arasında çatışmalar devam ediyor. Yerel ajanslar olayda 20'den fazla kişinin ölü ve yaralı olduğunu açıklıyor. Görgü şahitleri ise en az 6 kişinin öldüğünü 20'den fazla kişinin ise yaralandığını söylüyor.

Saldırıyı Taliban üstlendi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2016, 12:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48