banner39

Afganistan'da cuma namazında bombalı saldırı

Kabil'de cuma namazında yaşanan bombalı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken 32 kişi de yaralandı. Afganistan'daki tanınmış İslam akademisyenlerinden biri olan Mulawi Rehab, Paktiakot bölgesinde bir camiye yapılan bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerden

Afganistan 24.05.2019, 16:34
Afganistan'da cuma namazında bombalı saldırı

Afganistan'ın başkenti Kabil'deki bir camide cuma namazı sırasında düzenlenen bombalı saldırıda 3 kişinin öldüğü, 32 kişinin yaralandığı bildirildi. 

Kabil Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Ferdevs Faramarz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kabil'in Sarak Nev bölgesindeki El Takva Camisi'nin mihrabına yerleştirilen bombanın, cuma namazı sırasında patlatıldığını belirtti. 

Saldırıda cami imamı ve din alimi Mevlevi Samiullah Reyhan (Mulawi Rehab)'ın şehid olduğunu ifade eden Faramarz, din alimi Reyhan'ın çıktığı televizyon programlarında "terör eylemlerine karşı olduğunu" söylediği için hedef seçilmiş olabileceğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Vahidullah Mayar ise saldırıda din alimi Reyhan ile beraber 2 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 32 kişinin yaralandığını kaydetti.

Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?