banner15

Afganistan NATO yeni komutanı göreve özürle başladı

Afganistan'daki NATO birliklerinin yeni komutanı Nicholson, beş ay önce ABD birliklerinin saldırı gerçekleştirdiği hastaneyi ve hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret ederek yaşanan olaydan dolayı özür diledi

Afganistan NATO yeni komutanı göreve özürle başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

NATO'nun Afganistan'daki yeni komutanı John Nicholson, ülkenin kuzeyindeki Kunduz kentinde Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü'nün (MSF) işlettiği hastaneye yaklaşık 5 ay önce ABD uçakları tarafından düzenlenen saldırı için özür diledi.

John Nicholson, Kunduz'a gerçekleştirdiği ziyareti sırasında saldırıda hayatını kaybedenlerin aileleriyle bir araya geldi.

Hastaneye düzenlenen saldırı için daha önce ABD makamlarının da özür dilediğini ifade eden Nicholson, ''NATO komutanı olarak bizzat Kunduz'a gelerek saldırıda zarar görenlerin ailelerinden ve Kunduz halkından özür dilemek istedim. Sizin acınızı paylaşmak istiyorum'' dedi.

Nicholson, Taliban örgütünün Kunduz'u tekrar istikrarsızlaştırmaya çalıştığını ancak NATO birlikleri ve Afgan güvenlik güçlerinin onlara izin vermeyeceğini söyledi.

John Nicholson, NATO'nun Afganistan halkını yalnız bırakmayacağını vurguladı.

Afganistan'ın kuzeyindeki Kunduz kentinde Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü'nün (MSF) işlettiği hastaneye ABD uçaklarınca yaklaşık 5 ay önce düzenlenen hava saldırısında 22 kişi hayatını kaybetmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 12:18
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48