banner39

Afganistan'da 41 IŞİD üyesi öldürüldü

Afganistan Nangarhar'da Afgan özel harekat ekipleri ve hava kuvvetlerince yapılan operasyonda 41 IŞİD mensubu öldürüldü

Afganistan 18.01.2016, 13:51 18.01.2016, 13:51
Afganistan'da 41 IŞİD üyesi öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan’ın doğusundaki Nangarhar kentindeki hava ve kara operasyonlarında, 41 IŞİD (DAEŞ) üyesinin öldürüldüğü bildirildi.

Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ataullah Hogyanay, yaptığı açıklamada, kentin Kot ilçesinde Afganistan özel harekat ekipleri ve hava kuvvetleri tarafından IŞİD’e karşı operasyonlar düzenlendiğini kaydetti.

Hogyanay, bu operasyonlarda 41 IŞİD üyesinin öldürüldüğünü söyledi.

Kot ilçesinin Pandokay ve Lagarco bölgelerindeki operasyonlarda 11 IŞİD üyesinin de yaralandığını ifade eden Hogyanay, ölenlerin arasından Kari Rafikullah isimli örgütün önemli bir komutanının da bulunduğunu dile getirdi.

Sözcü, “Kentin Kot ilçesinin Lagarco bölgesinde Afgan özel harekat ekiplerinin düzenlediği operasyonda 35 DAEŞ militanı öldürüldü, operasyona havadan da destek verildi. Kot ilçesinin Pandokay bölgesinde ise bir hava saldırısında 6 DAEŞ militanı öldürüldü, 11 militan da yaralandı” dedi.

Son aylarda Nangarhar kentinde IŞİD'e yönelik operasyonlarda ciddi artış görülüyor. Geçen bir haftada örgüt Açin, Haske Mena ve Kot ilçelerinde 200 üzerinde üyesini kaybetti.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?