Afganistan'da bombalı saldırılar: 11 ölü

Logar, Kabil ve Nangarhar kentlerinde Talibamn'ın düzenlediği saldırılarda 11 kişi hayatını kaybetti

Afganistan'da bombalı saldırılar: 11 ölü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan’ın Logar, Kabil ve Nangarhar kentlerinde sabah düzenlenen bombalı saldırılarda, 2'si intihar bombacısı 11 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Logar Emniyet Müdürü Abdul Hakim Eshakzay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin emniyet müdürlüğü binası önünde yapılan intihar saldırısında, yerel polis komutanı ve 6 polisin öldüğünü bildirdi.

Saldırıda intihar eylemcisinin öldüğünü, bazı kişilerin de yaralandığını ancak sayısının belli olmadığını ifade eden Eshakzay, olaydan Taliban’ı sorumlu tuttu.

Doğudaki Nangarhar kentinde ise şehir merkezinde polis akademisi öğretmelerini hedef alan intihar saldırısında, 2 öğretmen ve bir intihar saldırganı öldü, iki öğretmen de yaralandı.

Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ahmet Ziya Abdulzay, polis akademisi öğretim elemanlarının kullandığı aracın saldırıda büyük hasar gördüğünü, yaralananların durumunun iyi olduğunu söyledi. Abdulzai, motosiklet kullanan intihar eylemcisinin, üzerindeki düzeneği aracın yakınında patlattığını kaydetti.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığının verdiği bilgiye göre, başkent Kabil’in Afşar bölgesinde yol kenarına yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu 3 sivil yaralandı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Sadık Sadıki, bombanın özel hareket ekiplerini hedef aldığını, ekip aracı geçtikten sonra infilak ettiğini söyledi. Saldırıları Taliban üstlendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2014, 09:23
banner53
YORUM EKLE

banner39