Afganistan'da çatışmalar: 30 ölü

Afganistan'da bugün farklı yerlerde meydana gelen olaylarda ve çatışmalarda yaklaşık 30 kişinin öldüğü belirtiliyor

Afganistan'da çatışmalar: 30 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Afganistan'da bugün meydana gelen çatışma ve patlamalarda yaklaşık 30 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ölenlerin 20'sinin Taliban üyesi olduğu ifade ediliyor.

Afganistan içişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede bugün yaşanan olaylarda 30 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Gazne bölgesinde Taliban'a yönelik operasyonda 20 Taliban üyesinin hayatını kaybettiği bildirildi. Ölenler arasında 4 Taliban komutanının da olduğu ifade ediliyor. Taliban Afgan hükümetinin verdiği bu rakamları yalanladı.

Diğer taraftan güvenlik güçlerini hedef alan bir bombalı saldırıda da 2 polisin ve 2 askerin hayatını kaybettiği ifade edildi.  

Taliban bombalı saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı, açıklamada saldırının sorumluluğu üstlenildi. Ancak ölen güvenlik görevlisi sayısının 6 olduğu iddia edildi.

Diğer taraftan Taliban tarafından yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesiyle de 2 polisin hayatını kaybettiği ifade edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Polis Sözcüsü Abdul Ehad Choban, ölenlerin dışında 2 polisin de yaralandığını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 16:45
banner53
YORUM EKLE

banner39