Afganistan'da operasyonlar: 23 ölü

Afganistan'da Taliban'a yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda, 20 Taliban üyesi öldürüldü. Ülkede cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kaldı, güvenlik güçleri operasyonlarını sıklaştırdı

Afganistan'da operasyonlar: 23 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Afganistan’da 5 Nisan’da yapılacak seçimlerin güvenliğinin sağlanması için ülkenin birçok bölgesinde Taliban'a yönelik düzenlenen operasyonlarda 20 milis öldürüldü, 3 milis de yaralandı.

Afganistan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Afgan güvenlik güçlerince son 24 saat içinde Taliban'a yönelik olarak Belh, Vardak, Nangarhar ve Gazne kentlerinde operasyonlar düzenlendiği bildirildi.

Söz konusu operasyonlarda 20 Taliban üyesinin öldürüldüğü, 3'ünün yaralandığı, 13'ünün de yakalandığını duyuran İçişleri Bakanlığı, operasyonlarda 3 Afgan askerinin de öldüğünü açıkladı.

Çok sayıda silah ve patlayıcının ele geçirildiği operasyonlarda, Taliban tarafından Bağlan ve Helmand kentlerinde yol kenarına yerleştirilmiş 6 bomba da etkisiz hale getirildi.  

Taliban Sözcüsü Zabiullah Mucahed ise İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sayıların yanlış olduğunu öne sürerek, ülke genelinde yaptıkları onlarca saldırıda, çok sayıda Afgan ve yabancı askerin öldürdüğünü iddia etti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2014, 09:34
banner53
YORUM EKLE

banner39