banner39

Afganistan'da saldırılar: 10 ölü

Afganistan'da Taliban tarafından gerçekleştirilen saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenler arasında 4 polisin olduğu belirtiliyor

Afganistan 23.04.2014, 17:34 23.04.2014, 17:34
Afganistan'da saldırılar: 10 ölü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Afganistan’ın Kandahar ve Farah kentlerinde Taliban tarafından düzenlenen silahlı saldırılarda 10 kişi hayatını kaybetti.  

Kandahar kentinde Taliban tarafından bir polis karakoluna yönelik saldırıda 4 polis hayatını kaybetti.

Kandahar Valiliği basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, kentin Gorek ilçesinin Muhammed Şah Kala bölgesinde Taliban militanları bölgedeki polis karakoluna silahlı saldırı düzenledi. Polis ve Taliban arasında çıkan çatışmada, 4 polis hayatını kaybederken, 3 polis de kayıplara karıştı.

Kandahar Valiliği, kayıp polislerin bölgeden kaçtığı veya Taliban tarafından esir alındığı konusunda bilgiye sahip olmadığını belirterek, olayla ilgili araştırmaların başlatıldığını ifade etti.

Kandahar polis yetkilisi ise saldırının Taliban’a bağlı olan bir polisin yardımı ile gerçekleştiğini dile getirerek, olayda 5 polisin öldüğünü, 5'inin de kayıp olduğunu söyledi.

Bu arada, Kandahar kentinin Meyvend ilçesinde, uyuşturucu tarlalarını yok etme kampanyasına Taliban tarafından düzenlenen saldırıda, dört görevli hayatını kaybetti.

Afganistan’da üretilen uyuşturucudan kazanılan paraların büyük bir kısmı Taliban’a giderken, Taliban hakimiyetinde olan bölgelerde uyuşturucu üretimi oranının çok yüksek olduğu biliniyor.

Öte yandan, Afganistan’ın Farah kentinin Poşti Rod ilçesinde, uzaktan kumandalı bombanın, bir sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirmesi sonucu, iki kişi hayatını kaybetti.

 

Yorumlar (1)
Zeki Dinçer 9 yıl önce
Taliban kendisine karşı savaşmakta olmayanları öldürerek şeriatı ihlal etmekle kalmıyor ama bu suçlarını finanse etmek için Afganistan'daki afyon üretimini eline almış, eroin rafinerilerini korumak için haraç kesiyor, fidye için adam kaçırıyor. Bunların hepsi haramdır, günahtır.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?